Epilasyon İçin En Uygun Zaman

EPİLASYON İÇİN EN UYGUN ZAMAN

Lazer epilasyon günümüzde çok fazla kişi tarafından tercih ediliyor ve onu kadınlar kadar bazı bölgelerdeki tüylerin ortadan kaldırılabilmesi için erkekler de tercih etmeye başladılar. Ancak lazer epilasyonun kendine has bazı kurallarının olması nedeniyle onu yaptıracağınız zaman aralığını çok iyi seçmeniz gerekiyor. Bilhassa dışarıdaki hava koşullarının vücut üzerinde yorucu olduğu dönemlerde lazer epilasyon yaptırmak, maalesef cilt üzerinde kötü sonuçlar alınmasına sebep olabiliyor. Dolayısıyla epilasyon için en uygun zaman hakkında sizlere bir kaç bilgi vermeye çalışacağız.

Lazer epilasyon uygulamasında operasyonun ardından en az bir kaç gün boyunca uygulama yapılan bölgenin güneş ışığı görmemesi gerekiyor ve illa ki görecekse de bunun sabah erken saatlerde yahut akşam saatlerinde olması gerekiyor. Zira doğrudan gelen güneş ışınları zaten hassas hale gelmiş cilt üzerinde yıkıcı etkilere sahip olabiliyor.

Sonbaharı yaşadığımız şu günler ise lazer epilasyonu düşünenler için oldukça iyi bir fırsat sunuyorlar çünkü artış güneş ışınları daha eğik gelmeye başladılar ve bu da onların UV içeriklerinin bir hayli düşmesine sebep oldu. Dolayısıyla artık sıcakların da ortadan kalktığını dikkate alırsak, lazer epilasyon sonrasında günlük hayatınıza devam etmeniz çok daha kolay olacaktır. Ekim ayının başından Mart ayına kadarki dönem, lazer epilasyon için en uygun zaman olarak kabul ediliyor. Her ne kadar güneydeki şehirlerde güneş yer yer hala etkin olabilse de, özellikle Karadeniz gibi kuzey illerinde kış neredeyse gelmek üzere.

Lazer epilasyon tedavisinin tek seansta etki göstermediğini, genellikle beş ila sekiz seansa kadar uygulama yapılması gerektiğini de belirtmek lazım. Dolayısıyla tedaviye bu dönemde başlamak, seansların adedinden dolayı zaten bahar aylarında ancak bitmesini sağlayacaktır. Lazer epilasyon seanslarını kış ortasında başlatmak ise seansların yaza sarkmasına sebep olacağından son seanslarda günlük yaşantınızda sizin için problem yaratabilir.

Her bir seans, uygulama yapılan bölgenin neresi olduğuna göre 1.5 saate varabilen sürelere sahiptir. Özellikle vücut genelinde bir uygulama yapılıyorsa 90 dakikanın hepsinin dolması mümkün. Ancak kol altı gibi küçük bölgelerdeki uygulamalar çok daha kısa sürede tamamlanabiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.