En Popüler Estetik Operasyonlar

EN POPÜLER ESTETİK OPERASYONLAR

Yayın Tarihi25 Ocak 2017 | ESTETİK CERRAHİ

Estetik ameliyatlar konusunda son senelerde yaşanan ciddi gelişmeler, bu sektörün insanlar tarafından çok daha fazla tercih edilir hale gelmesini sağladı. Zira bilgisayar teknolojisinde yaşanan hızlı atılımlar ile estetik operasyonların sonucu daha kusursuz hale getirilebiliyor ve bunun sonucunda istenen görünümleri yakalamak daha kolay oluyor. Dolayısıyla hem kadınlar hem de erkekler artık beğenmedikleri yanlarını bu cerrahiden faydalanarak istedikleri görünüme kavuşturuyorlar. Ancak en popüler estetik operasyonlar konusunda yaptığımız araştırma sayesinde biraz daha sizi genel tercihler konusunda bilgilendirmeye çalışacağız.

Son dönemlerde botoks operasyonları en sık tercih edilen estetik işlemler arasında çünkü herhangi bir kesme ve dikiş olmadan sadece enjektörler vasıtasıyla uygulanan botoks, cildinizdeki kırışıkların önlenmesi konusunda ciddi bir fayda sağlıyor ve ilk başlarda biraz şişkinlikler yaratsa da sonrasındaki dönemde gergin, hoş görünen bir cilde sahip olmanıza yardımcı oluyor. Dolayısıyla maliyetinin de düşük olması onu açık ara en popüler işlem haline getiriyor.

Lazer ile uygulanan kalıcı epilasyon teknikleri, bunun yanında leke giderme operasyonları ile lazer yağ yakma tedavileri de estetik operasyonlar arasında kesiksiz oldukları için tercih edilenlerden. Bu işlemler sayesinde hastaların şikayetleri gideriliyor ve operasyonların sonrasında herhangi bir iz ya da yara kalmadığı için günlük hayata kolayca devam edilebiliyor.

Ancak bazı işlemlerde kesme ve düzeltmenin mecburi olduğu bir gerçek. Bu konuda liderliği meme operasyonları çekiyor ve memeleri küçük olanlar onları büyütmek için bıçak altına yatarken, büyüklüğünden rahatsız olanlar ise küçültmek için cerrahi işlemlere gerek duyuyorlar. Kişinin vücut yapısına uygun bir meme boyutunun bulunması hayat kalitesini ciddi anlamda arttırdığı için bu konuda pek çok kadının cerrahlara başvurduğu ortada.

Burun operasyonları ise meme operasyonlarından sonra geliyor ve en popüler estetik cerrahi uygulamaları arasında. Hem meme hem de burun operasyonları estetik cerrahların en çok deneyim kazandıkları ameliyatlar arasında bulunuyor ve bu nedenle en güzel sonuçların elde edildiği işlemler de bunlar denilebilir. Burnun yüzün tam ortasında olması ve yüz ifadelerinin belirlenmesi konusunda ciddi bir etkide bulunması, ona dair talebin artmasına sebep oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.