Ekonomik Makyaj Önerileri

EKONOMİK MAKYAJ ÖNERİLERİ

Yayın Tarihi17 Mart 2017 | KOZMETİK BAKIM

Makyajı oldukça seviyoruz ve ufak kusurlarımızı makyajla kapatmak, güzel yanlarımızı ise öne çıkartmak hoşumuza gidiyor. Lakin makyaj malzemeleri bilhassa her gün makyaj yapanlar için bir hayli pahalı hale gelebiliyor, aylık bütçede bir delik yaratabiliyorlar. Dolayısıyla ekonomik makyaj önerileri konusunda biraz bilgi sahibi olarak bütçemizin büyük kısmını malzemelere ayırmaktan da kaçınmak gerekiyor. Bu hususta bilmeniz gereken temel öğelere bir değinmeye karar verdik.

Göz makyajını özellikle şişlikleri kapatmak ve doldurmak için kullananlar, makyajdan önce on beş dakika kadar göz altlarına salatalık dilimi yerleştirirlerse, şişliklerin azalmasını sağlayarak daha az makyaj malzemesine ihtiyaç duyabilirler. Kapatıcının daha az kullanılması ise elbette malzemelerinizin sizi daha uzun süre idare etmesini sağlayacaktır.

Yüzünüzde bulunan sivilce veya sivilceye benzer yapıları da makyajla kapatmayı tercih ediyorsanız, bunların üzerinde makyaj öncesinde biraz buz gezdirin ve böylelikle küçülmelerini sağlayın. Bu yapılara buzu gördükleri zaman daha inik duracaklardır ve onları kapatmak için daha az efor sarfedecek, daha az malzeme harcayacaksıınz.

Kullandığımız rujlar bir süre sonra yapılarını kaybederler ve genelde sıcağın da etkisiyle kullanılamayacak kadar cıvık hale gelirler. Ancak bunun rujun kullanılamaz hale geldiğini göstermediğini belirtelim. Tek yapmanız gereken rujunuzu ufak bir kutu içerisine koymak ve ruj fırçası kullanarak dudaklarınıza uygulamaya devam etmek. Rujunuzu bu aşamada biraz vazelinle de karıştırabilir, daha besleyici hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Makyaj ürünlerinizin su gördüğü zaman akmaması için suda akmayan kozmetik ürünler kullanıyor olabilirsiniz ancak bu ürünleri temizlemek için de para vermeniz gereken makyaj temizleyiciler var. Eğer biraz sıkışıksanız akmayan makyaj ürünlerini zeytinyağı ile kolayca temizleyebilirsiniz. Tabii ki zeytinyağını göz gibi çok hassas yerlere sürmemeye de dikkat etmelisiniz.

Makyajda en ekonomik kural ise gerekmedikçe onu uygulamamak. Bazıları işte, evde, misafirlikte ve akla gelebilecek her yerde makyaj uygulamayı seviyor ancak bu durum aslında ihtiyacınız olmadığı halde hem cildinizi hem cüzdanınızı yormaktan başka bir işe yaramıyor. Dolayısıyla gereksiz yere makyaj yapmaya bir son vererek ekonomik makyaja daha kolay bir adım atabilirsiniz. Başlarda zor gelecek ancak bir süre sonra makyajın aslında her zaman gerekli olmadığını fark edeceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.