Düğünde Saç Rengi Ne Olmalı

DÜĞÜNDE SAÇ RENGİ NE OLMALI?

Gelinlerin en büyük dertlerinden bir tanesi tabii ki düğüne giderken nasıl bir gelinliğin, makyajın ve saç rengi ile modelinin tercih edileceğidir. Hayattaki en önemli günlerden olan düğün gününde tabii ki herkes kendine en çok yakışacak seçenekleri değerlendiriyor ancak kararsız kalanlar için biz de değerlendirmelerimizi sizlere aktarmak istiyoruz. Bu yazımızda takılar veya gelinliğin kendisi gibi konulara pek değinmeden direkt olarak düğünde saç renginin ne olması gerektiği sorusunun cevabını aramaya çalışacağız.

Saç rengi her zaman kişinin kendisine uygun bir halde olmuyor ve bu tip saçlarda rengi zaman zaman değiştirmek gerekebiliyor. Özellikle kumrallarda kahverengi veya sarışınlarda çok açık sarı gibi doğal saç renkleri, yüzün ortadan kaybolmasına neden oluyor ve ayrıca çok fazla baskın duruyor. Bu nedenle yüzünüzün silik olmasına neden olan bir saç renginiz varsa, düğüne kadar bunu daha koyu hale getirebilir ve bilhassa gözlerinizin daha ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Ancak saç rengini belirlerken doğal saç renginizin tamamen zıttına gitmeyi de tercih etmeyin. Örneğin çok açık sarı saçları olanlar siyah rengi değil, biraz daha kahverengiye çalan sarıyı boya olarak tercih etmeliler.

Esmer tene sarı saç yahut beyaz tene siyah saç gibi kombinasyonlardan mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Zira düğünde günlük hayattan daha uzak bir tarz ve giyiminiz mevcut olduğu için, çok fazla kontrast vermek abartılı görünmenize neden olacaktır. Daha Avrupai ve modern bir görünüm için ten rengiyle saç renginin belli bir uyumunun korunması gerekli.

Elbette gelinliğinizin rengi de saçlarınız üzerinde etkili. Genellikle beyaz gelinlikler tercih edilse de siyah, pembe, kırmızı, sarı gibi çok çeşitli renkler de bazen gelinler tarafından tercih edilebiliyor. Eğer böyle renkler seçtiyseniz saç renginizin gelinlik renginden biraz uzak durmasını tercih edebilirsiniz. Dolayısıyla siyah gelinliğinize siyah saç yapmak yerine biraz daha açık renk saç tercih ederek gelinliğin içinde kaybolmaktan kurtulabilirsiniz.

Saç renginiz belirlendikten sonra makyajınızı da saç renginizle çok sırıtmayacak ancak saçtan dolayı da kaybolmayacak bir renk tonunda yapmayı unutmayın. Ayrıca sarı saça açık pembe veya mavi, siyah saça kahverengi veya hafif sarı gibi farların güzel gidebildiğini de akılda tutun. Makyajın saça uyumu konusunda makyözünüz size yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.