Düğün Öncesi Diş Estetiği

DÜĞÜN ÖNCESİ DİŞ ESTETİĞİ

Yayın Tarihi15 Eylül 2017 | ESTETİK CERRAHİ

Düğün zamanı bizim için hayatımızdaki en önemli anlardan bir tanesi ancak maalesef bazen kilolarımız, sivilcelerimiz veya diğer estetik sıkıntılarımızdan dolayı kendimize oldukça fazla dert yaratıyoruz. Son senelerde dişlerinden ve genel olarak ağız yapısından şikayetçi olan gelin ve damatlar da mevcut ve bu nedenle düğün öncesi diş estetiği büyük bir popülerlik kazanmış durumda. Düğününüzde en güzel gülüşe ve en güzel görünen dişlere sahip olmak için değerlendirebileceğiniz bu seçenek, pek çok uzman tarafından başarıyla uygulanıyor.

Diş estetiğine adım atmadan önce kendi dişlerinizi ve genel olarak ağız duruşunuzu gözden geçirmeniz, sizi rahatsız eden noktaları tespit etmeniz gerekiyor. Uzmanınız zaten sizde doğru olmadığını düşündüğü noktaları gösterecektir ancak en mükemmel görünüm her zaman en iyi görünüm olmuyor. Bazılarının yüz ve ağız yapısı, küçük kusurların onlarda daha güzel görünmesini sağlıyor ve bu yüzden diş estetiği ezbere bir estetik değil, kişinin kendi yapısına uygun bir operasyon olmalı.

En çok tercih edilen düğün öncesi diş estetiği operasyonlarından bir tanesi tabii ki diş beyazlatma. Yıllar içerisinde dişlerimizin üzerinde biriken artıklar ve bunun yanında sigara, kahve, çay lekeleri, maalesef evlendiğimiz yıllara geldiğimizde artık çoktan dişlere oturmuş oluyorlar. Özellikle diş bakımını aksatanlarda bu sorun daha da ön plana çıkıyor. Uzmanlar ise diş beyazlatma operasyonu sayesinde bu sorunun üstesinden geliyorlar.

Dişlerdeki eksikler de bizi zaman zaman rahatsız ediyor. Düğününüzde muhtemelen bol bol güleceksiniz ancak özellikle görünen bir noktada diş eksiğiniz varsa, bu durum sizi rahatsız edecektir. İmplant teknolojisinin son senelerde inanılmaz bir atılım yapması sayesinde eksik dişinizin yerine bir implant ekletebilir ve böylece diş eksikliğinin sizi düğününüzde rahatsız etmesinden kurtulabilirsiniz.

Elbette diş şekli bozuklukları da pek çok kişinin rahatsızlık duyduğu noktalar arasında yer alıyor. Eskiden bunu düzeltmek için dişin üzerine uygulanan diş telleri mevcuttu ancak son senelerde bu tip uygulamalardan çekinenler için diş telleri dişlerin arkasına da yerleştirilebiliyorlar. Bu sayede düğünden bir kaç ay öncesinde dişlerin düzelmesine başlanabiliyor ve düğün sebebiyle tedavi yarıda kalmıyor çünkü diş telleri herhangi bir şekilde görünmüyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.