Düğün Makyajı Nasıl Yapılır, Nasıl Olmalıdır

DÜĞÜN MAKYAJI NASIL YAPILIR, NASIL OLMALIDIR?

Yayın Tarihi16 Ekim 2014 | KOZMETİK BAKIM

Düğün makyajı veya diğer adıyla gelin makyajı yaptırmak isteyenlerin akıllarındaki en büyük soru tabii ki makyajın nasıl yapılacağıdır. Düğün günü yapılan makyajın tüm fotoğraflarda bir ömür boyu hatırlanacak olması nedeniyle çok büyük bir önem arzettiği ortada ve bu öneme uygun bir şekilde kişi için doğru makyaj yapılmalı. Herkesin kendine göre bir düğün makyajı olacağı için sizlere yapmamanız gereken en büyük hatalardan biraz bahsedeceğiz ve böylece makyaj kararınızı verirken yardımcı olmaya çalışacağız.

Gelin makyajı yapan yerlerin pek çoğu maalesef geline uygun olup olmadığına bakmaksızın ezbere bir şekilde makyaj yapmaktadır. Diğer gelinlere bir makyajın yakıştığını gören kadınlar ise maalesef aynı makyajın kendilerinde nasıl görüneceğine hiç dikkat etmeden bu makyajı yaptırmaya başlarlar. Tabii ki makyajın bitiminin ardından artık yapacak bir şey olmadığı için bu şekilde düğün tamamlanır ancak doğru bir düğün makyajının kişiye özel olarak hazırlanması ve prova edilmesi gerekir. Dolayısıyla başkalarının makyajına özenmekten uzak durmalı ve makyözünüzün de bu konuda sizin gibi düşünüyor olması gereklidir.

Düğün makyajında masraftan kaçılmamalı ve tere, suya, harekete dayanıklı makyaj ürünleri kullanılmalı. Düğün günü içerisinde bol bol yorulacağınız, ayrıca düğün esnasında da çok hareketli ve ayrıca duygusal olacağınız bir gerçek. Bu nedenle kullanılan malzemelerin kolayca bozulmayan ve yenilenme gerektirmeyen kozmetik ürünleri olduğundan emin olmalısınız.

Düğünlerin genelde geceleri yapıldığı ve fotoğraf çekimlerinin flaşla birlikte yapıldığı dikkate alınırsa, düğün esnasında mat olan makyaj ürünlerini kullanmanın önemi daha da ortaya çıkar. Son zamanlarda gelinin yüzüne veya vücuduna simli şeyler sürme gibi bir trend mevcut fakat bu durum maalesef fotoğraflarda bu simlerin gereksiz yere parlamasına neden olur. Parlatıcı kullanılmış rujlar gibi ürünlerden de uzak durmak gerektiğini söylemeye gerek yok.

Bazı bölgelerimizde damadın tarafının kız tarafının bütün makyaj masrafını üstlenmesi beklenmektedir ve bu durum sandığınızın aksine bir gelin olarak size zarar verir. Yoksul olmasa bile damadın da sağlayabileceği maddi katkı sınırlıdır ve herkesin makyajının karşılanması için ortaya koyulacak olan para sizin kendi makyaj paranızdan da yapılacak kısıtlamayla tamamlanacaktır. Bu sebeple erkek tarafını makyaj konusunda en fazla sizin masrafınızı üstlenecek şekilde ayarlamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.