Düğün Bütçesi Nasıl Yapılır, Hazır Excel İndir

DÜĞÜN BÜTÇESİ NASIL YAPILIR, HAZIR EXCEL İNDİR

Yayın Tarihi16 Mart 2017 | EVLİLİK

Evlenmek isteyen çiftlerin karşılaştıkları en büyük gider kalemlerinden bir tanesi de tabii ki düğün. Zira herkesi memnun etmek için genellikle oldukça geniş kapsamlı bir düğün yapmak gerekiyor ve bu düğünü plansız, programsız harcamalar üzerine yaparsanız maalesef bütçenizi biraz sarsmanız mümkün. Dolayısıyla düğün bütçesi nasıl yapılır sorusunun cevabı, evlenmek isteyenler için önem arz ediyor. Sizler için bu işin temellerine dair bir kaç kelam ettikten sonra bir tane de Excel düğün bütçesi tablosu için indirme bağlantısını da sunacağız (tablo inmezse lütfen haber verin).

Tüm Harcama Kalemlerini Değerlendirin

Düğün planınızı yaparken bu plan içerisine masrafları da not etmeniz ve tüm harcama kalemlerini doğru bir şekilde değerlendirmeniz çok önemli. Aksi taktirde bol keseden her şeyi listenize eklemek, gereksiz masraflar nedeniyle belinizi bükecektir. Neredeyse yaptığınız her şey listenizde yer almalı ve tercihen düğün aşamasını borçlanmaya girmeden tamamlamalısınız. Çünkü düğünde yaptığınız masrafları genellikle evlendikten sonra ödemek zorunda kalacaksınız ve borçlu bir şekilde evliliğe başlamak hayat kalitenizi düşürecektir.

Kredi mi Çekeceksiniz, Birikmişiniz mi Var?

Bir yandan ev düzmek, bir yandan da düğün yapmak pek çok çiftin altından kalkamadığı bir masraf. Dolayısıyla birikmiş paraların harcanmasının ardından yetmeyince bir de üstüne kredi çekmek oldukça sık karşılaşılan bir durum. Lakin yukarıda bahsettiğimiz gibi, iki şeyi aynı anda yapmak sizi evlendikten sonra zora sokacaktır.

Bu yüzden düğününüzü nasıl yapacağınızı belirledikten sonra bu düğün için hangi kaynakları kullanacağınızı doğru bir şekilde tespit etmek, planlamalarınızı kolaylaştıracak ve sürprizlerle karşılaşma şansınızı azaltacaktır. Elbette birikmişleri kullanmak bu aşamada çok daha kolay bir evlilik yapmanızı sağlayacaktır.

Düğün Bütçesi İçin Excel Kullanın

Karman çorman bir liste kullanırsanız düğününüzün ucu bucağı belli olmaz. En uygun şekilde tüm beklenen ve gerçekleşen harcama kalemlerini doğru bir şekilde bir Excel tablosu üzerinde tutarsanız, planlarınızı gerçekleştirmek daha kolay olacaktır. Sizler için bulabildiğimiz en düzgün ve işe yarar Excel tablosunu aşağıdaki bağlantıdan indirme imkanı sunuyoruz.

Düğün Bütçesi Excel İndir

Yukarıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra ekranın üstünde yer alan indirme işaretine tıklayarak dosyayı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Keyfini Çıkarın

Eğer tüm planlamanızı beklentilerinize göre düzenlediyseniz, artık düğününüzün keyfini çıkarma vaktiniz geldi! Artık masrafları düşünmeyi bırakabilir, evliliğin ilk gününe merhaba diyebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.