Dudakları Dolgun Göstermek İçin Makyaj

DUDAKLARI DOLGUN GÖSTERMEK İÇİN MAKYAJ

Yayın Tarihi06 Mayıs 2016 | KOZMETİK BAKIM

Dudakları kalın göstermek genellikle oldukça güzel bir görünümü de beraberinde getiriyor fakat bunu yapmanın sadece iki yolu var. Bir tanesi estetik operasyonlar ile dudakları kalınlaştırmak, diğeri ise makyaj kullanarak dudakları dolgun göstermek. Tahmin edersiniz ki, bu işi makyajla yapmak, hem geri dönüşümünün olması hem de maliyetler açısından biraz daha iyi. Dudakları dolgun göstermek için makyaj yaparken takip etmeniz gereken bir kaç kural var ve bunlara kısaca biraz değinelim.

Rujun Rengini Doğru Yansıtın

Aldığınız rujun renginin sizin dudağınızda farklı durması çok da anormal sayılmaz. Zira doğal dudak renginiz maalesef rujun renginin de değişmesine neden oluyor. Buna engel olabilmek için yüzünüzde kullandığınız fondöteni ince bir katman şeklinde dudaklarınıza uygulayın, ardından biraz pudra sürün ve üstüne de ruju kullanın. Böylelikle dudaklarınız tam olarak rujunuzu sürdüğünüz gibi görünecektir ve renk karşılıklıkları ortadan kalktığı için dudaklarınız daha da öne çıkacaktır.

Dudak Altını Öne Çıkarın

Dudaklarınızın biraz daha önde durabilmesi için ışık ve renk oyunlarından faydalanmak sık rastlanan uygulamalardan birisi. Bunun için tek yapmanız gereken ten renginizden bir iki ton koyu bir göz kalemi bulmak ve bu kalemi dudağınızın en alt kısmının hemen altına ince ve hafif bir şekilde uygulamak. Dudak altınızın hafif gölgeli ve geride durması, diğer bölümlerin öne çıkmasına yardımcı olacak.

Dudak Kalemlerinden Faydalanın

Dudak kalemlerini genellikle abartarak kullanma yönünde bir eğilim var ancak bu konuda tek yapmanız gereken rujunuzu sürmeden önce ve sürdükten sonra kalemle dudaklarınızın çevresini biraz boyamak. Bu sayede dudaklarınızın daha keskin hatlara sahip olmasını sağlayabilir ve dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz. Ancak gerçek dudak çizginizin çok fazla dışına çıkmamanız gerektiğini unutmayın.

Onları Parlatın!

Dudak parlatıcıları, ince dudaklara sahip olanların es geçmemeleri gereken ürünlerdenken, çok kalın dudaklı olanlar ise mat rujları tercih etmeliler. Zira parlatıcılar genellikle dudakların daha kalın ve çekici olarak algılanmalarına neden oluyorlar ve yukarıdaki uygulamalarla birlikte etkileyici bir görünüm ortaya koyabiliyorlar. Fakat parlatıcıyı sürerken dudağınızın ince olan tarafına biraz daha yoğunlaşmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.