Dudak Pigmentasyonu Nedir

DUDAK PİGMENTASYONU NEDİR?

Yayın Tarihi30 Aralık 2016 | KOZMETİK BAKIM

Dudak pigmentasyonu, son senelerde oldukça göz önüne çıkan işlemler arasında bulunuyor ve dudaklarının her zaman en güzel görünüme sahip olmasını isteyenler tarafından tercih ediliyor. Pek çok kadın dudak pigmentasyonu denilince çok karmaşık bir işlemin yapıldığını düşündüğü için bundan kaçınıyor ama biz bu soruna bir çözüm bulmak için dudak pigmentasyonu nedir sorusunu kendimize sorarak cevapları araştırdık. İşte araştırmamızın sonuçları.

Dudak pigmentasyonu, dudak içi ve çevresindeki bölgeye renkli pigment parçacıklarının enjekte edilmesi ile uygulanıyor ve bu enjeksiyon sonucunda dudakların her zaman keskin kenarlı ve renkli görünmesi mümkün oluyor. Özellikle dudak sınırları çok belirsiz olan, dudakları rengini yıllar içinde kaybetmiş olanlar ve her sabah makyaj yapmak, gün içinde ruj tazelemek zorunda olanlar için ideal operasyonlardan birisi denilebilir. Dudak pigmentasyonu aslen bir dövme uygulaması denilebilir ancak normal dövmelerin aksine 5 yıla kadar varan bir ömre sahiptir ve dudak bölgesindeki derinin kendini yenilemesi ile bu süre zarfında ortadan kalkar.

Yani dudak pigmentasyonunu gelecekte biraz daha farklı bir şekilde uygulamak istediğinizde, bunu yapabilmeniz için güzel bir fırsatınız var.

30 yaş üstü kişilerde doğal renk pigmentlerinin giderek kaybolmasına karşı da uygulanabilen bu yöntem, dudak çevresindeki sınırların tam olarak belirlenmesine imkan tanıyor ve böylece dudaklara kalem çekmeye gerek kalmıyor. Ayrıca dudağının renkli kısmında simetri bozuklukları, yara izleri gibi şeyler olanlar, dudak pigmentasyonu sayesinde bunlardan uzun vadede güzel bir şekilde kurtuluyor, devamlı olarak bunları kamufle etmek zorunda kalmıyorlar.

Operasyon oldukça kolay, hızlı ve ağrı olmayan bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bazı alerjik kişilerde kısa vadeli şişlik, kızarlıklık ve yanmalar ile karşılaşmak mümkün olsa da, kısa süre içerisinde bunlar da ortadan kalkıyorlar. Ancak sorunsuz bir operasyon için gittiğiniz merkezin sağlıklı ve temiz bir uygulama yaptığından emin olmalı, merdiven altı ve yetkisiz yerlerde pigmentasyon yaptırmaktan kaçınmalısınız.

İşlemden bir kaç gün önce kafein, nikotin ve alkol içeren ürünlerin kullanımına bir son verilmesi, ayrıca uçuk gibi sorunların üzerinden vakit geçmiş olması gerekiyor. Dudaklarınızın güneş almaması, kan sulandırıcı ilaç kullanmamak, hamile olmamak, kanser tedavisi görmemek, relg olmamak ve antibiyotik kullanılmayan bir dönemde olmak da uygulamanın diğer şartları arasında bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.