Dudak Peeling Önerileri

DUDAK PEELİNG ÖNERİLERİ

Dudaklarımız yüzümüzün gözlerimizle birlikte en dikkat çeken parçaları arasında bulunuyorlar ve bu nedenle onların olabildiğince güzel bir şekilde görünmeleri çok önemli. Zira konuşurken dudaklarımız azami miktarda dikkat çekerler ve konuşmadığımız zamanlarda da yüz ifademize oldukça geniş anlamlar katarlar. Haliyle biz de ruj ve nemlendiriciler kullanarak onları daha iyi göstermek için uğraşırız. Ancak maalesef her iki ürün de doğru bir peeling uygulanmadan sürüldüğünde beklenen etkileri vermekten uzak olur. Dudak peeling önerileri hakkında bilgi vererek bu konunun derinine inelim.

Dudaklar düzenli olarak peeling işlemine gerek duyarlar çünkü oldukça hareketli organlar olmaları nedeniyle üzerlerindeki ölü deriler bir süre sonra kırışarak kötü bir görünüm ortaya koyarlar ve dudağın esnekliğinin de bozulmasına sebep olurlar. Hatta sertleşmelerine karşın devamlı hareket ettirilmeleri bir süre sonra kalkarak iyice kötü bir görünüm kazandırır. Dolayısıyla bu ölü derilerin üzerine süreceğiniz bir ruj maalesef aralıkların içerisine dolacaktır ve bunun yanında kalkmış olan derinin üzerinde duracağı için pütürlü görünecektir. İşte bu noktada dudak peelingi devreye giriyor.

Dudak peelingini uygulamak ise oldukça kolay ve bu yöntem sayesinde dudaklarınızın üzerinde kalmış olan tüm ölü derileri oradan toplayarak dudaklarınıza mükemmel bir görünüm verebilirsiniz. Tek yapmanız gereken eskiden kullandığınız ancak yumuşak telli bir diş fırçasını ıslatmak ve ardından dudaklarınıza hafif ve yuvarlak hareketlerle birlikte sürmek. Bu uygulama sayesinde diş fırçasının telleri ölü derileri alacaklardır ve bu nedenle uygulama sonrasında fırçayı güzelce temizlemeyi de unutmamalısınız. Uygulamanın ardından dudaklarınızı nazikçe suyla yıkadığınızda tüm ölü derilerin ortadan kaybolduğunu görebilirsiniz.

Eğer daha besleyici bir peeling istiyorsanız bir miktar balın içerisine toz şeker dökün ve daha sonra bu karışımı parmaklarınızı kullanarak dudaklarınızın üzerinde gezdirin. Ancak bu uygulamayı yapmak biraz daha özen istiyor ve süre olarak da daha fazla tutuyor. Karışımı saklamak yerine her peeling zamanı yeni bir karışım yapın çünkü bekleyen besinlerde istenmeyen bakteriler çoğalabilirler.

Peeling tamamlandıktan sonra dudaklarınıza güzelce vazelin sürerek onları nemlendirebilir ve tamir edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.