Draping Makyaj Nedir, Nasıl Yapılır

DRAPİNG MAKYAJ NEDİR, NASIL YAPILIR?

Yayın Tarihi16 Eylül 2016 | KOZMETİK BAKIM

Draping makyaj son günlerde oldukça ses getiren bir makyaj uygulaması haline geldi ve hem modada hem de kozmetikte geçmiş senelere doğru yaşanan dönüşümün gerçek bir kanıtı diyebiliriz. 70’ler ve 80’ler içerisinde kullanılan pek çok akım artık tekrar moda olmaya başlıyor ve bunun etkilerini makyajda da görmek mümkün. Draping makyaj da 70’lerin en önemli makyaj türlerinden bir tanesi ve son günlerde kadınların ilgisini çekmeye başladı. Draping makyaj nedir, nasıl yapılır sorusunu kendine soranlar için kısa bir anlatımla en doğru şekilde onu yapmanız için size yardımcı olacağız.

Draping makyajın en dikkat çekici yanı, geçen sene moda olan kontürlü bronz makyajın aksine oldukça bol renkli ve insanın içini açan bir yapıya sahip olması. Maalesef geçtiğimiz sene uygulanan bronz konturlama tekniği o kadar çok tepki çekti ki, bu trendi uygulayanlar artık draping makyajın daha iyi bir tercih olduğunu düşünüyorlar.

Draping makyajı uygulamak için tek sahip olmanız gereken şey bir allık ve allık fırçası. Allık olarak pembe yahut daha alternatif bir şey arayanlar için şeftali en iyi tercihler arasında. Bunun için tek yapmanız gereken yüzünüzdeki belli başlı noktaları allığınızı kullanarak biraz renklandirmek. Bu noktalar arasında gözün kaş bölümü ve çevresi, elmacık kemikleri, çene ucu ve boynun her iki yanı gibi bölgeler bulunuyor. Fakat en çok yapılan hatalardan bir tanesi, kontür gibi çok yoğun bir şekilde makyajı uygulamak.

Bu makyaj türünün en önemli özelliği size doğal ve aydınlık bir hava vermesi. Bunun sağlanabilmesi için çok yoğun bir kullanımdan kaçınmalı, olabildiğince doğal bir şekilde allığı belirtilen noktalara yaymalısınız. Yazımızın görselinde kullandığımız örnek size bu konuda bir hayli yardımcı olacaktır.

Draping makyaj ile birlikte göz makyajınızı biraz daha az dikkat çekecek renklerle yapmanız gerekli. Zira yüzünüzdeki aydınlık ve renklerin bir de gözlerdeki parlak, simli, dikkat çekici renklerle birleşmesi, karşı taraf için yorucu olacaktır ve yüzünüzü fazla dolduracaktır. Bu nedenle draping makyajı tercih edenler gözlerinde siyah veya kahverengi tonlarındaki makyaj uygulamaları yapabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.