Doğru Sütyen Nasıl Alınır

DOĞRU SÜTYEN NASIL ALINIR?

Sütyen genelde gün içerisinde sürekli üzerimizde olan bir iç çamaşırı ve bu nedenle onun seçimine yeteri kadar dikkat etmesek de aslında hayat kalitemizi değiştiren ciddi bir faktör. Yanlış bir sütyen ile bir gün geçirdiğinizde yaşadığınız yorgunluk ve rahatsızlık, doğru sütyene göre kat kat daha fazla olacaktır. Dolayısıyla doğru sütyen nasıl alınır sorusunun cevaplarını kısaca bir değerlendirmemiz gerekiyor.

Öncelikle aldığınız sütyenin gün içerisinde size bir an önce onu çıkarmam gerekiyor duygusunu vermesi halinde pek de doğru bir sütyen olmadığı söylenebilir. Zira sütyeninizin boyutu, kopça uzunluğu, şekli ve dolgu malzemeleri bile onun rahatlığını etkileyebiliyor. Pek çok kişi standart modelleri alıp geçtiği için bunun farkına varmıyor ancak sütyende bu noktalara kesinlikle dikkat edilmeli.

Sütyenin askılarının ayarlanabilir olması çok önemli ancak ne yaparsanız yapın bir türlü istenen durum yakalanamıyorsa, başka marka ve model bir sütyen deneyebilirsiniz. Çünkü sütyenin fazla yukarıda olması göğüslerin alttan çıkmasına neden olacaktır, fazla aşağıda olması ise dik duruşa engel olacaktır. Bu nedenle sütyende askının sütyenin kendisi kadar önemli olduğu söylenebilir.

Pek çok kadın sütyenin göğüs ölçüsüne dikkat ediyor ve göğüs boyutlarına uygun bir sütyen alıyor ancak kup ölçüsünün yanındaki harflerden oluşan sırt ölçüsüne yeterince dikkat edilmiyor. Halbuki sırt ölçüsü de en az kup ölçüsü kadar önemli çünkü sırtta rahatsızlık veren bir şekilde duran sütyen, bir süre sonra ön tarafa da rahatsızlık verecektir ve gün içerisinde onlardan kurtulmanız gerekiğini hissettirecektir.

Ufak bir test de sütyen seçiminizi kolaylaştıracak. Bunun için tek yapmanız gereken sütyeninizin arkadaki bandına parmağınızın girip girmediğini kontrol etmek. Bu bant ne cildinizi çok sıkıştırmalı ne de tamamen ciltten bağımsız olmalı. Parmağınız araya rahatlıkla girmeli ancak çok fazla gevşek de olmamalı. Farklı sütyenler deneyerek hangisinin size tam olarak uyacağını görebilirsiniz.

Bazı sütyenlerin metal kısımları kadınları rahatsız eder ve bunun sebebi aslında doğru ölçüde olmayışıdır. Yani sütyenin sıkması veya gevşek durması haricinde bu metallerin size verdiği rahatsızlık da bir ölçüm yöntemi. Eğer metal çok yukarıda kalıyorsa veya aşırı baskı yapıyorsa başka bir sütyeni tercih etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.