Doğru Maskara Kullanımı

DOĞRU MASKARA KULLANIMI

Maskara sürmek gözlerin inanılmaz derecede bir dönüşüm yaşamasını sağlar ve böylece kendimize tam olarak istediğimiz bakışı verebiliriz. Lakin maalesef doğru maskara kullanımı hakkında bilgimiz olmayınca maskarayı tam verimiyle kullanamadığımız da oluyor. Çünkü genellikle tekdüze bir maskara kullanma alışkanlığına sahip olduğumuz için her zaman aynı şekilde aynı göz makyajını yapıyoruz ve bu da bir süre sonra tekdüzeliğe neden oluyor. Dolayısıyla maskarayı daha etkili ve verimli kullanabilmek için dikkat etmeniz gerekenlere hep birlikte göz atalım.

Maskara fırçaları oldukça çeşitli şekillerde üretiliyorlar ancak bu şekilleri çoğumuz denemiyoruz bile. Halbuki bir kaç çeşit farklı şekle sahip maskara fırçası aldıktan sonra bunları uygulamanın yaratacağı farka kendiniz bile inanamayacaksınız. Ayrıca şekilden bağımsız olarak fırçaları farklı açılarda tutarak yapılan uygulamaların da farklı sonuçlar doğurduklarını söyleyebiliriz. Evde kendi kendinize denemeler yaparken maskara fırçanızı yaratıcı şekillerde kullanın ve bunun getirdiği güzel imkanlardan faydalanın.

Maskara uygulamasını gerçekleştirirken genelde sert bir şekilde hareket ediyoruz ancak bu durum kirpiklerimize ciddi bir zarar veriyor. Dolayısıyla biraz daha uzun sürse de maskarayı hafif bir şekilde kullanmak, ayrıca kirpik diplerine uygulamaktan kaçınmak, kirpiklerin daha sağlıklı ve güzel görünmelerine yardımcı olacaktır. Aksi taktirde maalesef elde edilen sonuçların uzun vadeli etkileri kirpiklerin dökülmelerine kadar gidebiliyor.

Bazılarının kirpik kıvırma aparatını maskara sürdükten sonra uyguladıklarını görüyoruz. Halbuki bu ürünün maskaradan önce kullanılması gerekiyor çünkü maskaranın verdiği sertlik, kıvırıcının kirpiklere zarar vermesine neden oluyor. Dolayısıyla bu alışkanlıktan vazgeçmeniz kirpiklerinizin uzun vadede daha iyi görünmesi için size avantaj sağlayacak.

Maskarayı bazen abartarak çok fazla kullandığımız da bir gerçek. Bu durum ise maalesef kirpiklerin tek bir kütle gibi görünmelerine neden olarak aslında bizi daha kötü gösteriyor. Sadece bir defa maskara uygulayarak kirpiklerinizin sade ancak daha etkili görünmesini sağlayabiliyorsunuz. Bu alışkanlığı kazanmak biraz zor olsa da maskarayı az kullanmaya alışmanız gerekiyor.

Makyaj malzemelerimizi pek temizlemiyoruz ancak gözlerimize çok yakın olan kirpikler üzerinde kullandığımız maskaranın her ay temizlenmesi gerekiyor. Zira ılık su ile güzelce temizlenmiş bir maskara gözümüze bilinmeyen bakterilerin bulaşmasına engel olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.