Doğru Kişiyle mi Evleniyorum

DOĞRU KİŞİYLE Mİ EVLENİYORUM?

Yayın Tarihi18 Ocak 2018 | EVLİLİK

Her ilişkinin kendi çapında git gelli bir yapısı vardır çünkü ne kadar uyumlu ve iyi bir çift olursanız olun karşınıza illa ki bir noktada çeşitli sorun ve problemlerin çıkacağı bir gerçek. Bazıları ise ilk karşılaştıkları sorunda ilişkilerinde bir sorun olduğuna inanıyorlar ve bu nedenle doğru kişiyle mi evleniyorum sorusunu kendilerine sorabiliyorlar. Halbuki sorunlar da ilişkilerin bir parçası ancak bunların üstesinden geliş şekliniz doğru insanla mı yoksa yanlış insanla mı birlikte olduğunuzu gösteriyor.

Doğru bir ilişkide en dikkat çekici olan şey, her iki tarafın da birbirine sunduğu sevginin koşulsuz ve karşılıksız olması. Yani dediğiniz bir şey yapılmadığı zaman ona karşı sevginiz zarar görüyorsa yahut onun size karşı soğuduğunu hissediyorsanız, ilişkinizin temelleri sandığınız kadar sağlam olmayabilir. Dolayısıyla aranızdaki sevgi bağının niteliğini gözden geçirebilir, onun size olan yaklaşımında sevgisine dair bir sorun görürseniz ilişkinizi bir daha düşünebilirsiniz.

Doğru kişiyle evlendiğinizin bir diğer işareti ise onun sizi olduğunuz gibi kabul edebilmesi. Hem kadınlar hem de erkekler için geçerli olan bu kural, aslında gerçekten sevilip sevilmediğinizin de bir göstergesi olmakta. Zira her zaman sizin bir değişim geçirmenizi talep eden bir partneriniz varsa, onun aslında sizi değil aklında hayalini kurduğu sizi istediğini söyleyebiliriz. Özellikle kadınlar erkeklerin değişmesi gerektiğini düşünürler ve aslında bu beklenen değişim hiç bir zaman gelmez. Lakin erkeklerden de böyle talepler gelebiliyor ve aslında kimse değişmeyeceği halde böyle bir beklenti oluşuyor.

İlişkinizde karşılaştığınız sorun ve problemlerin illa ki mevcut olacağı kesin ancak bunların üstesinden nasıl geldiğiniz ciddi bir belirleyici olacaktır. Pek çok kişi maalesef ya sorunlarını gerilere atarak devamlı erteliyor, ya da her bir sorunda kırıcı bir hale gelerek illa ki kendi dediğinin olması gerektiği konusunda diretiyor. Her iki halde de ilişkiniz tam olarak sağlıklı temellere oturmamış demektir çünkü uzlaşmaya yatkın olmayan bir eş adayı, bütün bir evlilik süresince kendi dediğini yaptırabilmek için mücadele edecektir.

Ayrıca partnerinizin sizin söylediklerinizi dikkatle dinlemesi, sizin görüşlerinize önem vermesi ve sorumluluk almaktan çekinmeyen bir karakterinin olması da ilişkinin temellerinin daha sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.