Doğru Kaş Şeklini Bulmak

DOĞRU KAŞ ŞEKLİNİ BULMAK

Yayın Tarihi15 Ocak 2016 | KOZMETİK BAKIM

Kadınların en güzel yüz görünümüne sahip olabilmek için makyajdan bile daha önce yapmaları gereken şey tabii ki doğru kaş şeklini bulmak! Maalesef pek çok kadın, genellikle ya gençliğinden beri alıştığı kaş şeklini devam ettiriyor, ya da kendisini kuaförünün ellerine bırakıyor. Lakin aradan geçen yıllarda giyiminiz, makyajınız hatta yüzünüz bile değişime uğradı ve artık eski kaş tipinizi devam ettirmeniz sizin için pek de uygun sayılmaz. Bunun yanında kuaförünüz güzel kaş alabilmesine rağmen size neyin en iyi gideceğini de bilmek zorunda değil. Bu sıkıntılardan dolayı nasıl bir kaş sahibi olmanız gerektiğine kendiniz karar vermeniz ve onu uygulatmanız yerinde olacaktır.

Kaş şeklini seçerken dikkat edilecek ilk nokta, kaşların yüz tipinizi tam tersi yönde gösterecek şekilde alınmalarının gerekliliği. Yani bunu biraz daha açmak gerekirse, uzun bir yüzü olanlar daha yuvarlak bir yüz görünümü sağlayacak kaşlar tercih ederken, yuvarlak yüzlü olanlar ise daha uzun yüzlü gibi görünmelerine yardımcı olacak kaş seçimleri gerçekleştirmeliler. Zira en güzel yüz en yuvarlak yüz yahut en uzun yüz değil, en dengeli görünen yüzdür. Bunu sağlamak ise kaşlarla başlar, makyajla devam eder.

Yüzü uzun gösteren kaş tipi elbette daha keskin hatlarla sağlanıyor ve bu nedenle dilerseniz belli bir açıyla sert bir şekilde kavislenen bir kaş tercih edebilir, yahut düz kaş modasına uyarak sert bir görünüm sağlayabilirsiniz. Yüzü yuvarlak olanlar bu çözüm sayesinde yuvarlaklığın getirdiği yumuşaklığı biraz ortadan kaldırabilir, daha kendilerine güvenen bir kadın imajı çizebilirler.

Yüzü yuvarlak gösteren kaşlar ise genellikle yumuşak hatlarla ve hafif kavislerle gelen kaşlardır. Dolayısıyla uzun ve sert bir yüzü olanlar, kendilerini daha yumuşak ve dingin gösterebilmek için çok radikal olmayan kaş şekli tercihleri gerçekleştirmeliler. Tabii ki 60’lardaki gibi yusyuvarlak bir kaş şekli değil ancak açılı ve yay gibi olan kaşlar size bu konuda yardımcı olacaktır.

Dengeli bir yüz şekline sahip olanlar ise genel olarak herhangi bir kaşı kendilerine yakıştırabilirler ancak bu konuda çok uçlara gitmemekte fayda var. Yani kalın kaş moda oldu diye çok kalın kaşlara geçer, kalkık kaş popüler diye çok fazla kalkık kaş uygulamaları yaparsanız, görünümünüzde sıkıntılar baş gösterecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.