Doğru İnsanla mı Birlikteyim

DOĞRU İNSANLA MI BİRLİKTEYİM?

Yayın Tarihi03 Kasım 2016 | EVLİLİK

Hayatımızın stresi ve akışı içerisinde doğru bir insanla birliktelik yaşamak en çok aradığımız şey. Zira psikolojimizi zorlayacak düzeyde zorlaşan hayat şartlarına katlanmanın tek yolu bizimle bu sıkıntıları paylaşacak bir kişinin varlığı. Fakat doğru insanla mı birlikteyim sorusunu cevaplamak da büyük önem kazanıyor çünkü pek çok insan maalesef yanlış kişiyle birlikte oluyor ve günlük sıkıntılarının arasına bir de ilişkisine dair sıkıntıları ekliyor. Bunun sonucunda etrafımızda daima mutsuz olan ve bu mutsuzluğunu gidermenin de bir çözümünü bulamamış olan pek çok kadın ve erkeği görebiliyoruz.

Sizi gerçekten seven ve sevgi için birlikte olan bir insana karşı çaba göstermeden onun sevgisini alabiliyor olmanız gerekli. Zira ilişkinin flört yani başlangıç aşamasında gönül kazanmak için biraz çaba göstermek normaldir fakat ilerleyen dönemlerde, ilişki olgunlaşmaya başladığında, hala sevgi kazanabilmek için kendinizi yırtmak zorunda kalıyorsanız, doğru insanla olmadığınız söylenebilir. Seven insan sevgisini karşılıksız bir şekilde verir ve bunu sizin için koşullara bağlamaz. Sevgisini koşullandıran bir insan aslında sizinle olmak istemiyordur ancak sizi isteyeceği hale sokabilmek için uğraşıyordur.

Gerçekten seven insanların bir diğer temel özelliği ise sizi dinlemesidir. Hakkınızda bir şeyler öğrenmek için çaba gösteren, sizin söylediklerinize değer veren ve onları dikkate alan, söylediklerinize uygun bir şekilde yorumlar yapan kişiler, doğru insan olduklarını gösteriyorlar demektir. Sizi dinlemeyen ve sizin de onu dinlemediğiniz bir insanın doğru kişi olma ihtimali neredeyse hiç yok.

Sevgiliniz sizinle birlikte olmak için değişmenizi istiyor ve sizi kendi istediği gibi şekillendirmeye çalışıyorsa, onun sevgisinden de şüphe duyabilirsiniz. Çünkü sizi olduğunuz gibi beğenmeyen ve kendi kurallarına göre yeniden oluşturmak isteyen birisiyle olmanız bir süre sonra üzerinizde baskı yaratacaktır ve ne kadar severseniz sevin ilişkiniz mutsuzluğa doğru yol alacaktır.

Bazı kadın ve erkekler ise karşılarındaki insanlara neredeyse asla kişisel alan tanımıyorlar ve her anlarında onları takip etmek, yanında olmak ve kontrol etmek istiyorlar. Halbuki kıskançlığın bir miktarının sağlıklı olmasına karşın aşırısının sağlıksız bir ruh haline işaret etmesi nedeniyle, size kişisel bir alan bırakmayan kişilerle aranıza mesafe koymanızda fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.