Doğal Yollarla Göğüs Büyütme

DOĞAL YOLLARLA GÖĞÜS BÜYÜTME

Yayın Tarihi15 Ekim 2012 | ESTETİK CERRAHİ

Göğüs büyütmek için yapılan estetik ameliyatlar ve silikon gibi yöntemler her ne kadar en iyi çareler gibi görünseler de uzun vadede sebep oldukları deformasyonlar ve özellikle silikonda yer alan kimyasal maddeler sağlık için büyük tehdit oluşturabiliyorlar.

Ameliyat masasını son bir çare olarak düşünürseniz öncelikle denemeniz gereken doğal yollarla göğüs büyütme yöntemleri de mevcut. Böylece vücudunuza müdahalelerde bulunmadan önce bu yöntemleri kullanarak istediğiniz sonuca kendi başınıza ulaşmanız mümkün olabilir. Dilerseniz bu doğal göğüs büyütme yollarından kısaca bahsedelim:

Göğüs Egzersizleri ile Göğüs Büyütme

En sık ve hakkında bilgi aranan konulardan bir tanesi göğüs egzersizlerini kullanarak göğüs büyütme. Kadınların göğüslerine daha düzgün şekil verebilecekleri ve az da olsa büyüme sağlayabilecekleri farklı egzersizler mevcut.

Bu egzersizlerden en popüleri ise göğüs kası yani bench press aletleri. Her ne kadar genel olarak göğüs kaslarının erkekler için gerekli olduğu düşünülse de kadınların da göğüs kaslarına ihtiyaçları var. Çünkü sahip olduğunuz göğüs kasları göğüslerinizi ileri doğru iterek çok daha ön plana alınmasını sağlayabilirler.

Bu egzersizi yaparken barı ileri doğru ittirmeden önce iyice kendinize doğru çektiğinizden emin olmanız ve kendinizi gereksiz miktarlarda zorlamamanız gerekiyor.

Hormon Kontrolü ile Göğüs Büyütme

Göğüslerin büyümesine sebep olan hormonlar her ne kadar gençlikte vücut tarafından yüksek miktarlarda üretilseler de ergenlik sonrasında üretimlerinde düşüş yaşanır. Testesteron, büyüme hormonu, prolaktin ve östrojen adlı bu hormonları her ne kadar dışarıdan almak mümkün olsa da yan etkileri nedeniyle bu tip gereksiz tedarikler uzmanlar tarafından önerilmiyor.

Ancak vücudunuzda kısmen de olsa üretilmeye devam eden bu hormonların üretiminin devamını sağlamak ve doğal yollarla göğüslerinizi büyütmeyi sağlamak için yapay, genetiği değiştirilmiş gıdalardan uzak durarak organik besinlere yönelmelisiniz.

Doğal Bitkiler Kullanarak Göğüs Büyütme

Bitkilerin muhteviyatında yer alan maddelerin pek çoğu aynı zamanda kozmetik ve ilaç sektöründe de aktif olarak kullanılıyorlar. Bu nedenle göğüslerinizin büyümesini doğal yollardan sağlamak istiyorsanız kullanabileceğiniz en etkili araçlardan bir tanesi de bitkiler.

En sık kullanılan göğüs büyümesi desteği bitkileri kızıl yonca, sabal meyvesi ve çemen otudur. Çemen otunu derinize uygulayarak kullanırken, kızıl yonca ve sabal meyvesini direkt olarak tüketebilirsiniz. Böylece vücudunuzdaki östrojen-testesteron dengesini ayarlayan bu bitkilerin göğüs büyütücü etkilerinden faydalanabilirsiniz.

Göğüs Masajları ile Göğüs Büyütme

Göğüslerinize uygulayacağınız düzenli bir masaj göğsünüzde yer alan dokuların hem daha iyi şekillenmesini hem de büyümesini sağlayacaktır. Günde iki kere bir kaç dakika boyunca yapacağınız bu göğüs masajını özel üretilmiş göğüs kremleri vasıtasıyla hem daha etkili hem de daha kolay hale getirebilirsiniz.

Göğüslerinizi büyütmek için bulunabilecek en doğal yollardan bahsettiğimiz bu yazımızda yer alanları uygulamanıza rağmen istediğiniz sonuçlara ulaşamıyorsanız uzman bir doktora görünerek estetik ameliyatına ihtiyacınız olup olmadığını da kararlaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.