Doğal Görünüm İçin Protez Saç

DOĞAL GÖRÜNÜM İÇİN PROTEZ SAÇ

Protez Saç Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Güzel bir görünüm için en önemli olan hususların başında saç stili geliyor. Özellikle erkekler açısından saç bakımından en çok dikkat edilmesi gereken nokta saç dökülmesinin önlenmesidir. Fakat genetik sebeplerle, çevresel faktörlerle ve yanlış bakım ürünleri ile beraber saçlar dökülüyor. Bu gibi durumlarda alternatif uygulamalar yer alıyor.

Son dönemde en popüler olan ve doğal görünümü ile dikkat çeken protez saç giderek yaygınlaşıyor. Yanlış bir anlayışla beraber protez saç perukla karıştırılıyor. Halbuki protez saç gerçek sacın dokusuna uygun olarak imal edilmiş ve istenen modele bürünebilen natürel bir dokudan ibarettir. Üstün bir teknoloji ile beraber üretilmekte olan protez saç, saç dökülme sorunu yaşayan bireylerde kolaylıkla uygulanabiliyor. Kalıcı ve stabil çözümler kategorisinde olmayıp kozmetik bir çözüm olan protez saç istendiğinde kolay bir şekilde geri dönüşe imkan da veriyor.

Protez Saç Nasıl Üretilir?

Protez saçın üretiminde oldukça hassas ve hijyenik standartlar bulunmaktadır. Tamamen tıbbi kurumlar tarafından üretilmesi gereken protez saç için ilk önce başvuran kişinin saç bölgesindeki kafa yapısının ölçüsü alınmaktadır. Ölçülendirme işleminde de son derece hassas davranılmalıdır. Saçın seyrekleşmiş olduğu kafa kısmı tam 8 parçaya bölünmektedir. 8 parçaya bölünerek bu bölümlerin her birindeki mevcut olan saç durumu tespit edilmektedir. Bu şekilde bilgisayar platformuna aktarılacak olan 3 boyutlu çizim aşamasında saçın doğal bir görünüme kavuşması için istenen saç yüksekliği belirlenecektir.

Bundan dolayı kalıbın doğru bir şekilde çıkartılabilmesi için saçın doğru şekilde bölümlendirilip her bölümdeki saç durumunun sıfır hata payı ile tespit edilmesi gerekmektedir. Bu aşamadan sonra modern cihazlarla ve makinelerle beraber üç boyutlu üretimle protez saç imal edilmektedir. İmal edilmiş olan protez saç hava alabilen yapıda bir derinin üstüne konuşlandırılmaktadır. Tamamen esnek ve şeffaf bir yapıda olan protez saçın hava alabilmesi alttaki kafa derisinin cilt sağlığı açısından son derece önemlidir.

Protez Saç Kafaya Nasıl Uygulanır?

Bireyin kafa yapısına ve saç dokusuna birebir uyumlu bir şekilde üretilmiş olan kişisel protez saç ürünü su bazlı yapıştırıcılarla beraber kafaya yerleştirilmektedir. Bu noktadan sonra en önemli aşama olan tasarım kısmına geçilmektedir. Burada alanında uzman olan tasarımcılar saça yüze uygun bir şekil vermektedir. Protez saç perukta olduğu gibi kalıcı bir şekle sahip değildir. İstendiğinde kolaylıkla şekli değiştirilebilmektedir. Her yöne taranabilmektedir.

Protez saçın en önemli avantajlarından birisi oldukça kuvvetli bir yapıştırıcı ile beraber yerleştirildiğinden dolayı sportif aktivitelere devam edilebilmesidir. Aynı zamanda protez saçın en önemli artısı neme ve suya karşı olan direncidir. Diğer saç uygulamalarında ıslandığında saçın formu bozulurken protez saçta doğal görünüm devam ettirilmektedir. Su ve hava geçirgenliği yüksek olan bireyler kendi saçları gibi doğal bir şekilde kullanım sağlayabilmektedir. Yüze uygun olan saç tasarımının yapılması ile birlikte saçsızlık tarihe karışmaktadır. Müşterinin istediği şekilde saç tasarımını yapmak mümkündür. Maddi avantajlar ve psikolojik rahatlama için en iyi uygulamadır.

Kaynak: http://hairhotel.com.tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.