Diş Beyazlatma Yöntemleri

DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

Dişlerimiz, özellikle konuştuğumuz zamanlarda, bir anda yüzümüzün odak noktası haline gelirler ve bu nedenle aslında güzelliğimizin de en önemli öğeleri arasında yer alırlar. Zira sarı ve kötü görünen dişler sadece aşk hayatında değil, profesyonel hayatta bile bize kötü sonuçlar olarak geri dönebilirler. Çünkü bazı şirketlerde ve görüşmelerde dahi bireylerin kendi kişisel hijyenleri bir kriter olarak değerlendiriliyor. Dolayısıyla diş beyazlatma yöntemleri, dişlerine dair problemler yaşayanların kesinlikle değerlendirmeleri gereken yöntemler arasında yer alıyorlar.

Dişlerin sararmasının temel sebepleri arasında çay, kahve, sigara, şarap tüketimi gibi dış kaynaklı sebepler yer alabilirken, bazen hastalıklar, ilaçlar veya genetik yatkınlık sebebiyle de sararmalar ortaya çıkabiliyorlar. Dolayısıyla evde diş beyazlatma yöntemlerine başvurmak veya diş doktoruna giderek bu işi yaptırmak gayet doğal.

Evde beyazlatma için genellikle karbonat içeren formüller kullanılıyor ancak bunlar maalesef sadece çok hafif sararma vakalarında işe yarıyorlar. Daha etkili bir beyazlatma için beyazlatma jelleri ve şeffaf plaklar kullanılıyor. Doktorunuz size dişlerinize uygun bu malzemeleri veriyorlar ve plakları her gün bir kaç saat boyunca dişlerinize takmanız gerekiyor. Yaklaşık olarak iki hafta içerisinde bu uygulama ile güzel sonuçlar alabiliyorsunuz.

Bu beyazlatma operasyonu doktorunuz tarafından doğrudan muayenehanede de uygulanabiliyor. Ancak bu şekilde yapılan bir operasyonda daha iyi etki eden ürünler kullanılıyor ve bir seans sonunda doğrudan beyazlık elde etmek de mümkün oluyor. Lakin hem maliyet anlamında daha yüksek hem de doktor koltuğunda bir saatten daha uzun bir süre oturmanız gerekiyor.

Lakin diş beyazlatmanın hangi çeşidini tercih ederseniz edin, dişlerinize iyi bakmaz ve onları sarartacak şeyleri tüketmeye devam ederseniz, bir kaç yıl içerisinde tekrar aynı diş rengine sahip olmanız kaçınılmaz olacaktır. Diş beyazlatma işleminde dişler üzerinde aşındırıcı maddeler kullanıldıkları için devamlı olarak beyazlatma yapmak da uzmanlar tarafından önerilmiyor.

Bu nedenle dişlerinizi her gün en az iki defa fırçalamanız ve sigaradan, çaydan, kahveden, koladan, renkli içeceklerden uzak durmanız büyük önem kazanıyor. Dilerseniz arada bir beyazlatıcı diş macunları kullanarak daha uzun vadeli etkiler de alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.