Da Vinci Diş Estetiği

DA VİNCİ DİŞ ESTETİĞİ

Yayın Tarihi22 Mart 2017 | ESTETİK CERRAHİ

DaVinci ya da Da Vinci diş estetiği şeklinde kullanılan en son diş estetiği trendi, gülüşlerimizin ünlüler gibi dolgun ve parlak olmasını sağlıyor ve aslında bir operasyonun adından ziyade olması gereken bir durumu ifade ediyor. yani Da Vinci diş estetiğine sahip olmak için birden fazla estetik işlemden geçmek gerekebiliyor ve sonucunda bu güzel ağız görünümüne erişebiliyorsunuz. Bazı yerlerde Hollywood gülüşü olarak da geçen bu uygulamada, dişlerin tam olarak görünmeleri, yanlarında boşluklar olmamaları ve dudak çizgilerinin düzgün bir şekilde takip edilmeleri hedefleniyor. Bu estetik için uygulanması gereken adımlara dilerseniz hemen bir göz atalım.

Da Vinci estetiğinde ilk kural gülüşleriniz sırasında diş etlerinizin çok fazla görünmemesi. Bazılarının güldüklerinde diş etlerinin dişlerden fazla göründüğünü dikkate alırsak, böylesi hallerde lazerle diş etlerini biraz kırpmak gerekiyor. Yaklaşık olarak üç milimetre kadar kısaltılan diş etleri sayesinde gülüşü mükemmele yaklaştırmak mümkün oluyor. Bunun yanında dişlerin beyaz görünmeleri gerektiği için pek çok beyazlatma uygulaması da DaVinci estetiğinin operasyonlarına dahil ediliyor.

Dişlerinizin şekli ve duruşu da Da Vinci estetiğine kavuşabilmek için çok önemli. Bu nedenle uzmanlar ilk olarak mumdan hazırlanmış örnek dişler hazırlıyorlar ve daha sonra bu dişlere uygun olarak protezler hazırlanıyor. Hazırlanan protezler dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılıyorlar ve gerçek dişinizde çok hafif bir aşındırma yapmak gerekli oluyor. Bunun sonucunda dişlerinizin ön tarafının mükemmel derecede hizalı olması mümkün oluyor ve diş şekillerinize bile kendiniz karar verebiliyorsunuz.

Bu protezlerin birbirlerine bağlı olmamaları sayesinde temizlik esnasında oldukça elverişli oldukları söylenebilir. Tüm dişin çevresinin kaplanmaması veya varolan dişlerinizin çekilmemesi de işlemin avantajları arasında bulunuyor. Bu işlemlerdeki esas amaç, dişlerin şekil ve boylarındaki bozuklukların giderilmesini sağlarken aynı zamanda ufak hizalama ayarlarının da yapılması.

Ancak diş yapısında çok ciddi problemler olanların diş teli gibi çözümlere başvurmaları gerekli çünkü Da Vinci estetiğindeki porselen diş uygulaması sadece belli bir yere kadar sıkıntıların tolere edilmesini sağlıyor. Diş ve çene yapınızdaki problemlerin düzeltilmesi güzel bir gülüş için size daha fazla imkan sunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.