Cinsel Uyum Nasıl Sağlanır

CİNSEL UYUM NASIL SAĞLANIR?

Yayın Tarihi10 Ağustos 2017 | EVLİLİK

Pek çok çift maalesef doğru cinsel uyumluluğu yakalayamadığı için cinsel hayatında tatminsizlikler ve mutsuzluk ile karşılaşıyor, hatta bu durum evliliklerin bile sonlanmasına sebep olabiliyor. Çiftlerin bir veya ikisinin birden cinsel anlamda tatmini yakalayamaması, onları alternatiflere itebiliyor ve bu da hem fiziksel hem de ruhsal anlamda onların aralarının açılmasını da sağlayabiliyor. Dolayısıyla cinsel uyum nasıl sağlanır diyenler için en temel bilgileri bir araya getirdik.

Cinsel uyumda en önemli nokta, bireylerin kendi bedenleri ile barışık olmaları. Hem kadının hem de erkeğin kendi bedeninden memnun olmaması, onu tanımaması ve bedeninden dolayı utanç içerisinde olması, cinsel uyumu öldürecektir çünkü kendine güven duymayan bireylerin cinsellik esnasında rahat olmayacağı kesindir. Rahatlığın olmaması ise özellikle cinsel organların doğru fonksiyon göstermemesine sebep olacaktır ve erkeklerde iktidarsızlık, kadınlarda ise vajinismus gibi sonuçların doğmasını beraberinde getirecektir. Dolayısıyla karşı tarafa yüklenmeden önce kendinizin kendinizle ne kadar barışık olduğunu bir gözden geçirmelisiniz.

Cinsel hayatınızda yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu düşünüyorsanız, bunu açık ve net bir şekilde ifade edebilmeniz ancak aynı zamanda kırıcı olmamanız da çok önemli. Pek çok çift, beklentilerini eşine aktarmaktan çekiniyor ve bunun sonucunda maalesef kimse tatmini ve uyumu yakalayamıyor. Halbuki kırıcı olmadan da beklenti ve önerilerinizi belirtebilir, onun beklentilerini de dinleyerek daha doğru bir cinsel uyum yakalayabilirsiniz.

Bazen günlük hayatta çok yorulmak ve başka konularla meşgul olmak da cinsel uyumu bozabilmektedir. Özellikle ikisi de çalışan ve bebek sahibi olan çiftler, bir süre sonra birbirlerine vakit ayıramıyorlar ve bu da çiftleri ruhsal anlamda birbirinden koparıyor. Cinsellik ise sadece fiziksel değil, aynı zamanda ruhsal bir yakınlaşmadır ve ruhlar birbirinden uzaklaştıkça cinselliğin uyumu da gitgide düşer. Bu nedenle herkesin birbirine yeteri kadar zaman ayırması ve bağını koparmaması gerekli. Bebek yaptıktan sonra cinsel hayatı bozulan çiftlerin temelinde bu durum yatmaktadır.

Uyuşturucu, sigara, alkol ve çok fazla kafein tüketmek, ayrıca kötü beslenmek de cinsel uyumu bozmaktadır. Zira bu maddeler cinsel organ fonksiyonlarını bozarak cinselliği imkansız hale getirebiliyorlar. İyi bir cinsel hayat için tamamen sağlıklı ve fit bir vücudunuz olması gerektiğini unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.