Cinsel Organ Estetiği

CİNSEL ORGAN ESTETİĞİ

Yayın Tarihi13 Nisan 2016 | ESTETİK CERRAHİ

Estetik cerrahi, hem kadınlar hem de erkekler için çok geniş tedavi imkanları sunuyor ve bilhassa görünüm olarak beğenmediğiniz yanlarınızı çok daha beğeneceğiniz bir hale getirebiliyor. Fakat estetiğin her zaman sadece görünüm için olmadığını, bazen işlevsel olarak da etkili operasyonların gerçekleştirilebildiğini de unutmayalım. Cinsel organ estetiği de tam olarak hem görünüm hem de işlevsel anlamda etkili olabilen estetik operasyonlar arasında bulunuyor. Her iki cinsiyet için de bu operasyonlara bazen gerek duyulabilmesi nedeniyle ikisinden de sizlere bahsedelim.

Kadınlar İçin Cinsel Organ Estetiği

Kadınlar için sunulan estetik cerrahi seçenekleri genellikle vajina estetiği olarak adlandırılıyor ve bu konuda bir kaç seçenek mevcut. En çok karşılaşılan talepler arasında vajina daraltma operasyonu, kızlık zarı tamiri ve dış dudakların şeklinin düzeltilmesi yer alıyor.

Özellikle doğumun ardından genişleyen vajinanın, hem erkek hem de kadın için cinselliği daha az keyifli hale getirmesi, vajina daraltma operasyonlarının temel sebebi. Doktorlar vajina üzerinde daraltma işlemleri uygulayarak çiftlerin yeniden cinsellikten keyif almalarını sağlayabiliyorlar.

Bunun yanında bazen kişilerin kendilerini bile rahatsız edebilecek şekillerde bulunabilen vajina dış ve iç dudakları, estetik olarak işleme ihtiyaç duyabiliyorlar. Vajina estetiği sayesinde istenilen sade görünüm elde ediliyor ve vajinanın daha güzel görünmesi sağlanabiliyor.

Erkekler İçin Cinsel Organ Estetiği

Erkekler de son senelerde penis estetiği ile sorunlarına çare arıyorlar. Erkeklerde karşılaşılan sorunlar arasında küçük penis, ince penis ve iktidarsızlık sorunları yer alıyor ve bunların çözümleri o kadar da zor değil.

Küçük penisler için başka bölgelerden deri dokusu ekleme ve çevre dokudan penisi kurtarma gibi çalışmalar yapılırken, ince penisler için yağ dokusu eklemeleri ile çözümler bulunabiliyor. Hatta her iki duruma birden sahip olanlar için kombine estetik tedaviler de mevcut.

İktidarsızlık sorunları içinse geçmiş senelere göre oldukça gelişmiş tedavi yöntemleri mevcut. Özellikle de sertleşme sorunları yaşayanlar için penil protezler kullanılıyorlar ve bu protezler sayesinde daha kolay bir şekilde cinsel ilişkiye girmek mümkün oluyor. Tabii ki çeşitli görsel sıkıntılar, sünnetten kalan izler ve şekil bozuklukları da erkekler için cinsel organ estetiğinin ilgi alanları arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.