Cilt Bakımında Yapılan Yanlışlar

CİLT BAKIMINDA YAPILAN YANLIŞLAR

Cilt bakımını hepimiz çok seviyoruz çünkü daha genç ve güzel görünmemizin yolu, doğru düzgün bir bakım yapmaktan geçiyor. Ancak maalesef cildimizi daha iyi bir duruma getirebilmek için bazen işi abartıyor, ona gereksiz şekilde yükleniyor ve neticesinde daha kötü sonuçlar alıyoruz. Bu nedenle sizler için cilt bakımında kesinlikle dikkat edilmesi gereken bazı temel noktaları değerlendirdik ve cilt bakımında yapılan yanlışlar hususunda gerekli bilgileri hazırladık.

Öncelikle, ne kadar iyi bir cilt bakımı yapıyor olursanız olun, kötü uyuyor, düzensiz ve sağlıksız besleniyor, stres altında kalıyorsanız, cilt bakımınızın etkisi ciddi anlamda düşecektir. Bakımsız ama sağlıklı bir kadının cildi genel anlamda sizin bakımlı cildinizden daha güzel olabilir çünkü cildin kökleri bedenimizde ve bedenimiz beslenip dinlenemediği zaman maalesef cilt bakımla bile kurtarılamıyor. Bu nedenle bakımda yaptığınız yanlışları düşünmeden önce yaşam tarzınızdaki yanlışları gözden geçirmelisiniz.

Pek çok kadın maalesef her sabah yüzünü yıkamıyor ve doğrudan makyaj uygulamasına geçiyor. Halbuki gece boyunca cildimiz kendisini yeniler ve bu esnada dışarıya çeşitli toksinler salar. Bu toksinlerin bir kısmı yastıkta kalsa da, çoğu cildimiz üzerinde kalır ve bu nedenle onları suyla arındırmak gerekir. Sade bir soğuk su sabahları cildinizin kendine gelmesine yardımcı olacak ve toksinleri uzaklaştıracaktır.

Bunun yanında cilde bakım yapmak için ona her gün bir şeyler sürmek, peeling yapmak ve bakım kremlerini doldurmak, maalesef cildin daha kötü hale gelmesine sebep olacaktır. Zira bu ürünler belli miktarlarda kullanımda cildin gerçekten beslenmesini sağlarlar ancak yüzünüzü çok fazla kurcalayacak olursanız onun asit baz dengesini bozabilir ve neticesinde daha kötü sonuçlar alabilirsiniz. Bu nedenle cilt bakımını ayarında yapmayı, çoğu zaman cildin sadece temizliğe ihtiyacı olduğunu unutmamalısınız.

Makyaj yaparken cilt bakımını da eksik etmemek ciddi önem taşıyor. Bilhassa ağır makyajlar yapanlar maalesef makyajın altına nemlendirici ürünler sürmüyorlar ve cilt bütün gün havasız, nemsiz bir şekilde kalıyor. Bunu önlemek için makyajın en alt katına önce nemlendirici sürmeli, daha sonra diğer çalışmalara devam etmelisiniz. Tabii ki makyajın en iyisinin olmayan makyaj olduğunu da unutmamalı çünkü ne yaparsanız yapın makyaj cildiniz üzerinde her zaman negatif etkiye sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.