Cildim Neden Soluk

CİLDİM NEDEN SOLUK?

Yayın Tarihi14 Aralık 2017 | KOZMETİK BAKIM

Cilt problemleri maalesef kadınların genellikle hassas bir cilt yapısına sahip olmalarından dolayı sık karşılaşılan ve istenmeyen bir durum. Bunun temel sebebi ise cildin kendi hassasiyeti ancak bu hassasiyeti bir de kötü alışkanlıklar kızıştırıyorlar ve neticesinde cildim neden soluk, cildim neden bozuldu gibi soru işaretleri akıllara doğuyorlar. Halbuki cildin ve bedenin doğru bir şekilde bakımı, bu tip problemlerin önünün alınmasına yardımcı olcaktır.

Öncelikle, cildinde solma problemi olanların büyük kısmının sigara ve alkol tüketimi gerçekleştirdiklerini belirtelim. Sigara, kılcal damarların daralmalarına sebep olmaktadır ve bu nedenle yüzümüzü besleyen damarlar, artık dokulara yeterince kan taşıyamamakta ve bunun neticesinde solgun bir renk ortaya çıkmaktadır. Alkol ise cildin kendini yenileme kabiliyetine bilhassa aşırı tüketim halinde ciddi bir zarar verir ve bunun neticesinde cilt kendini yenileme kabiliyetinden oldukça fazla miktarda güç kaybeder. Dolayısıyla öncelikle zararlı alışkanlıkları bir kenara koymamız gerekiyor.

Cildimiz kötü beslenme, güneşte, sıcakta ve soğukta çok uzun ve korumasız şekilde kalma, susuzluk, açlık, aşırı kilolar, temizlenmeme gibi pek çok faktörden doğrudan etkilenir ve bunun sonucunda solgun bir görünüm sergilemeye başlar. Hatta yeteri kadar spor yapmayanlar ve hareketsiz bir yaşam tarzı sürenler de yavaşlayan metabolizmalarından dolayı bu sıkıntıyı yaşıyorlar. Dolayısıyla cildin parlak ve güzel, renkli, kan dolu görünmesi için hayatınızı optimum sağlık düzeyi ile yaşamanız gerektiğini unutmamalısınız. Eğer sağlıklı bir yaşam sürmüyorsanız, cildiniz de bu sağlıksızlığı yansıtmaktan geri durmayacaktır.

Cilt bakımında yapılan bazı hatalar da cilt solgunluğunun sebepleri arasında yer almaktadır. Bütün gün makyaj ile dolaşmak, uyurken makyajı temizlememek, doğru nemlendirici ürünleri kullanmamak, yüzü aşırı bakımla yormak gibi bazı diğer faktörler de cildin solgun görünmesine sebep olacaktır. Bunun yanında sivilce, dökülmeler, pullanmalar gibi başka problemlerin ortaya çıkması da çok olasıdır.

Cildimizin sahip olduğu problemlerden kurtulmak için sadece tek bir adım atmak yetmez ve yukarıda saydığımız tüm faktörleri bir bütün halinde ele almalısınız. Yani kötü alışkanlıkları bırakmalı, iyi beslenmeli, stresten ve uykusuzluktan kaçınmalı, spor yapmalı, cildinize doğru bakım ürünleri ile bakım yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.