Cildim Neden Bozuldu

CİLDİM NEDEN BOZULDU?

Cildimizin her zaman en güzel görünümünü koruyabilmesi için çaba gösteriyoruz ancak bazen beklenmedik sonuçlarla karşılaştığımız da bir gerçek. Özellikle bilindik bilinmedik her şeyi uygulamaya çalışmamız en sonunda cildim neden bozuldu sorusuyla başbaşa kalmamıza neden olabiliyor. Pek çok kadın cildinin bakımını ve korumasını aslında doğru bir şekilde uygulamıyor ve bunun neticesinde normalden daha kötü görünen, bozulmuş bir cilt görünümü ile başbaşa kalıyor diyebiliriz. Sizler için cildinizde dikkat etmeniz gereken bazı noktaları değerlendirmeye çalıştık.

Cildin bozulmasının sebepleri arasında en önemli olanlardan bir tanesi, cilde aşırı bakım yapmak diyebiliriz. Bazen cildimizin güzelleşebilmesi için onunla takıntı derecesinde uğraşıyoruz ve bu da maalesef daha hızlı bozulması ile sonuçlanıyor. Her gün peeling yapmak, makyajı hiç eksik etmemek ve ne olduğunu bilmediğimiz kremleri kullanmak, maalesef cildin aşırı yorulmasına neden olarak hem nemini hem de kendini yenileme kabiliyetini kaybetmesine sebep olacaktır.

Yüz temizliğini yapmak için illa ki çeşitli tonikler kullanmak zorunda değilsiniz ancak yüzünüzü günde bir kaç defa yıkamanız kesinlikle işinize yarayacaktır. Sabah kalkınca, öğlenleyin ve ayrıca akşam yatmadan önce yüzünüzü bol su ile yıkamanız, üzerinde biriken toksin ve diğer yapışan kirlerin ortadan kalkmasını sağlayarak cildinizi daha sağlıklı tutacaktır.

Geçmişe göre günümüzde yüzümüze çok daha fazla şey dokunuyor. Zira eskiden telefonla konuşmak bu kadar moda değildi ve son senelerde elimizden cep telefonumuz düşmüyor. Halbuki telefonumuzu sürekli yanımızda gezdiriyor, sağa sola koyuyor, bazen kirli ellerle bile ona dokunuyoruz. Bu ise onu bir bakteri yuvası haline getiriyor. Dolayısıyla onu da temizliyor veya kullanımımızı azaltmayı tercih ediyoruz.

Pek çok kişi maalesef düzenli ve yeterli uykunun kıymetini bilmiyor ve günler boyunca uykusuz kalarak daha fazla yaşadığını düşünüyor. Halbuki yetersiz ve düzensiz uyku hem ruhsal hem de fiziksel problemlerin baş kaynakları arasında bulunuyor ve dolayısıyla kaçınmanız gerekenlerden. Sağlıksız bir yaşamın her zaman sağlıksız bir cilde sebep olacağını unutmamalısınız.

Makyajı devamlı yüzde tutmak ve gece gündüz makyaj ile dolaşmaya çalışmak cildin hava alma kapasitesini inanılmaz oranda düşürecektir. Dolayısıyla makyajınızı sınırlamak ve olabildiğince hafif yapmak için çalışmalara şimdiden başlasanız iyi olacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.