Cildim Bozuldu Ne Yapmalıyım

CİLDİM BOZULDU NE YAPMALIYIM?

Yayın Tarihi01 Temmuz 2016 | KOZMETİK BAKIM

Cildim bozuldu ne yapmalıyım sorusu maalesef pek çok kadın tarafından soruluyor ve bunun temel sebeplerinden birisi de elbette cildi yanlış bir şekilde kullanmak, yanlış bakımlar yapmak ve onu dış etkenlerden korumamak. Cildin bozulmasına neden olan etkenlerin ortadan kaldırılmasıyla birlikte pek çok vakada iyileşme süreci başlıyor ve böylece varolan sıkıntılar da ortadan kalkıyor. Dolayısıyla cildimize zarar veren ve onu bozan şeyler hakkında biraz bilgi sahibi olmak gerekiyor.

Cildin bozulmasına neden olan faktörlerden birincisi, gereksiz bakımlar uygulamaktır. Her gün yapılan peeling işlemleri, sürülen çeşit çeşit kremler, bütün bir gün boyunca cildi ağır bir makyaj altında bırakmak gibi uygulamalar, maalesef cildin kısa sürede bütünlüğünün bozulmasına neden olacaktır ve bunun yanında sivilce gibi problemler de baş gösterecektir. Cildinizin kendini tamir etmesi için ona fırsat tanımanız gerekiyor.

Ülkemizde sabah kalkınca yüz yıkama alışkanlığı maalesef yeterince yaygın değil. Dolayısıyla cildin bütün bir gece boyunca üzerinde biriken toksinler ve kirler, maalesef ciltte kalmaya devam ediyorlar ve bunlar bir süre sonra cildin bozulmasına neden oluyorlar. Cildinizin daha temiz ve güzel görünmesi için her sabah soğuk bir suyla onu yıkamayı unutmamalısınız.

Gün içerisinde yüzümüze dokundurduğumuz o kadar çok yabancı nesne var ki, bu nesnelerin üzerinde birikmiş olan bakteriler ve zararlı canlılar, maalesef cildimize yerleşmekte hiç bir sıkıntı yaşamıyorlar. Kulağımıza dayadığımız ve kirli ellerle bile kullandığımız telefonlarımız, güneş gözlüklerimiz, atkı ve berelerimiz, şapkalarımız gibi nesnelerin hepsi aslında birer bakteri yuvası. Yüzümüze dokunacak olan nesneleri ne kadar temizlesek de onlardan kurtulmak genelde sadece kısa vadeli bir çözüm oluyor. Dolayısıyla hangi eşyaları nasıl kullandığınıza dikkat etmelisiniz.

Kötü hayat düzeni ise cildin uzun vadedeki en büyük düşmanlarından bir tanesi. Kötü beslenme, hareketsiz hayat, stres dolu günler ile gece uyku uyumamak maalesef genç yaşlarda sonuçlarını pek göstermiyorlar ancak 30’lu yaşların gelişiyle birlikte genç yaşlarda yapılanların sonuçları bilhassa ciltte kendisini belli etmeye başlıyor. Dolayısıyla cildinin ilerleyen yaşlarda da güzel görünmesini isteyenler, sporu, sağlıklı beslenmeyi ve stresten uzak bir yaşamı ihmal etmemeliler.

One Response to CİLDİM BOZULDU NE YAPMALIYIM?

  1. Anonim diyor ki:

    27 yaşındayım cildim çok bozuldu bir de zayıfladı ne yapmalıyım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.