Çekicilik Nasıl Arttırılır

ÇEKİCİLİK NASIL ARTTIRILIR?

Daha çekici olmanın genellikle doğrudan fiziksel güzellik ile ilintili olduğu düşünülür fakat aslında gerçekler bunun pek de böyle olmadığını gösteriyor. Bazı erkeklerin yanındaki kadınların nasıl o erkeği elde edebildiğini siz de kendinize sormuşsunuzdur ve aslında bunun cevabı da çekiciliğin sadece güzellik ile tanımlanmamasından kaynaklanıyor. Fiziksel güzelliğin yanında yüz ifadeleri, kültürel birikim, davranış kalıpları, karşıdaki kişinin zevkleri gibi pek çok diğer faktör, nasıl daha çekici olabilirim sorusunun da bir cevabını oluşturuyor.

Çekiciliği elde etmek için illa ki bol makyaj yapmak ve tüm kusurları örtmek gerekmiyor. Zira fazla makyaj her ne kadar fotoğraflarda güzel bir görünüm sağlasa da, gerçek hayatta erkekler tarafından kolayca tespit edilebiliyor ve artık onlar da makyajın verdiği bu güzelliği tespit edebiliyorlar. Dolayısıyla makyajınızı çok bariz kusurlarınızı örtebilmek ve yüz ifadenize destek sağlayabilmek için kullanırken, ipin ucunu kaçırmaktan da uzak durmalısınız. Günümüzde daha doğal makyajlar daha çekici bulunuyorlar ve ağır makyajlar 90’lı yıllarda kaldı.

Bunun yanında yüz ifadeleriniz de çekiciliğiniz konusunda bir hayli söz sahibi. Tekdüze bir ifade ve davranış tarzıyla karşınızdaki kişiyi etkilemeniz neredeyse imkansız. Bunun yerine daha sevecen, daha heyecanlı ve enerjik bir tarzınızın olması, başkalarını etkilemek konusunda size yardımcı olacaktır. Elbette her şeyde olduğu gibi bunda da dikkatli olmak gerek çünkü her erkek devamlı enerji dolu kadınlardan da hoşlanmıyor.

Giyim kuşam ise bu konuda en etkili kavram. Zira hayat tarzınızı ve dünya görüşünüzü yansıtan kıyafetler, kendinize uygun kişileri bulmanızı da daha kolay hale getiriyor. Ağır bir karakterde kadınlardan hoşlanan bir erkek muhtemelen spor giyimli kadınları uzak bulacaktır ve tam tersi şekilde sportif bir erkek ise yanında genç işi giyinen, spor görünümlü bir kadını tercih edecektir. Bu konudaki çekiciliğiniz biraz da karşınızdaki kişinin beklentilerine bağlı olarak değişiyor ve bu yüzden evrensel bir çekicilik elde etmek mümkün değil.

Fiziksel güzellik ise günümüzde eskisine göre daha az etkili olsa bile, fazla kilolardan kurtulmak yahut aşırı zayıf kişilerde doğru kiloya gelmek, cilt bakımı yapmak ve saçları da bakımlı halde tutmak, diğer etkileyicilik faktörlerine katkıda bulunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.