Çekici Bir Kadının Özellikleri

ÇEKİCİ BİR KADININ ÖZELLİKLERİ

Çekici olmak neredeyse her kadının hayali ve bunun hayalini kurmayanlar ise genellikle hali hazırda çekiciliğe sahip olanlar. Dolayısıyla çekici bir kadının özellikleri denildiğinde buna dair akılda belli başlı imgeler oluşsa da, bunları sözlere dökerek size biraz daha yardımcı olmaya çalışacağız. Fakat bu özelliklerin saç rengi, göz rengi gibi karşıdaki kişinin zevkine göre değişebilecek şeyler olmadıklarını, her kadında genel geçer bir çekicilik unsuru olacaklarını da belirtelim. Dolayısıyla aslında fiziksel özelliklerinizden ziyade onu ortaya koyma tarzınızın bu hususta belirleyici olduğunu söyleyelim.

Kadınların çekiciliklerini belirleyen en büyük unsurlardan bir tanesinin bakışlar olduğunu belirtmek gerekiyor. Zira gözler genellikle niyetimizi belli eden en önemli faktörler arasındadırlar ve duygularımıza tercüman olurlar. Etkilemek istediğiniz birisine karşı bakışlarınızı kullanmak, çok daha çekici algılanmanıza yardımcı olacaktır. Eğer o kişiye karşı gerçekten bir şeyler hissediyorsanız, muhtemelen göz bebekleriniz de büyüyecektirler ve bu da çekiciliğinize daha fazlasını katacaktır.

Kadın erkek ilişkileri üzerine yapılan araştırmalar, gülen ve gülümseyen kadınların erkekler tarafından çok daha çekici bulunduklarını gösteriyor. Dergilerde ve yayınlarda ciddi bakışlı, şuh durmaya çalışan kadınlara aldanmayın çünkü gerçek hayatta nemrut olmak size pek de çekicilik kazandırmayacaktır. Tek yapmanız gereken suratsızlığı bir kenara bırakmak ve pozitif bir ruh haline sahip olduğunuzu ifadelerinizle dışarı yansıtmak.

Ağız sağlığı ve ağız çevresinin genel görünümü de ne kadar çekici olduğunuzu gösteren bir diğer unsur olacaktır. Sarı dişler, bakımsız dudaklar ve şişmiş diş etleri, asla çekici bir karakter elde etmenizi sağlayamaz. Bunun önüne geçmek için dişlerinizin bakımını yapmalı, ağız kokunuza önem vermeli, dudaklarınızı arada bir peeling ve nemlendirme ürünleri ile güzelleştirmeli, çürük, iltihap gibi ağız problemlerine karşı önlem almalısınız.

Elbette giyim kuşamınız da bu konuda büyük pay sahibi. Pek çok genç kadın maalesef yaşının gerektirdiği şekilde değil de kendini daha büyük gösterecek şekilde giyiniyor. Bu durum ise maalesef çekiciliğe engel oluyor. Yaşınıza uygun, hatta sizi bir miktar daha genç gösterecek spor ve şık bir giyim, bunun üzerine yapılacak bir kaç kırmızı renk dokunuşu, sizi çok daha çekici gösterecektir. Giyiminizde ve makyajınızda her daim bir miktar kırmızıyı taşımayı unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.