Cansız Saçları Canlandırmak İçin Ne Yapmalı

CANSIZ SAÇLARI CANLANDIRMAK İÇİN NE YAPMALI?

Yayın Tarihi04 Ocak 2017 | ESTETİK CERRAHİ

Saçlarımızın bakımını evlerimizde en iyi şekilde gerçekleştirmek bizim en büyük görevimiz ancak maalesef hayat her zaman böyle sürmüyor ve bazen cansız, ölmüş gibi görünen saçlarla başbaşa kalıyoruz. Özellikle de saç bakımını yanlış yapanlar ve devamlı fön çekenler, can kaybetmiş saçlarla daha sık karşılaşacaklardır. Cansız saçları canlandırmak için ne yapmalı sorusunu kendinize soruyorsanız, sizler için estetiğin sunduğu tüm imkanları listelemeye karar verdik. Ancak unutmayın, bu işi sadece uzmanlar yapamaz ve sizin de onların verdikleri yönergeleri günlük hayatınızda takip etmeniz gerekiyor.

Son dönemlerde cansızlaşan saçları yeniden hayata döndürmek için kullanılan en önemli tedavilerden bir tanesi mezoterapi olarak karşımıza çıkıyor. Bu yöntem sayesinde saçların ölmesine neden olan proteinler, mineraller ve vitaminler yerine konuluyorlar ve böylece saçların dökülmesi, cansızlaşması önlenmiş oluyor. Bilhassa köklerden yeni gelen saçlar inanılmaz bir canlılığa sahip oluyorlar çünkü saç köklerine özel iğneler kullanılarak kan dolaşımını hızlandırıcı vitaminler enjekte ediliyor ve bu da saç kalitesini arttıran etkenlerden birisi oluyor.

Bir diğer sık kullanılan yöntem ise PRP olarak adlandırılıyor ve altı aylık bir süre içerisinde saçların çok daha güç kazanmasını sağlıyor. Kendi kanımızda bulunan iyileştirme özelliğine sahip hücrelerin kullanıldığı bu yöntemde, saç köklerinde doku yenilemesi aktifleştiriliyor ve böylece saçta kayıplara neden olabilen kök zararları ortadan kaldırılıyor.

PRP ile benzer bir şekilde uygulanan diğer yöntem ise kök hücre tedavisi. Bu yöntem sayesinde vücudun her bölgesinde o bölgenin özelliklerini kazanan kök hücreler kullanılıyorlar ve böylece köklerin kendilerini yenilemeleri mümkün hale geliyor. Bilhassa saç köklerinin kalitesinin düşmesinden kaynaklanan saç problemlerinde cansızlıklara karşı önlem olabiliyor.

Bu tedaviler tamamen kötü hale gelmiş saçlar için bir çözüm sunuyorlar ancak tabii ki sizin de kendi kendinize saçlarınıza bakıyor olmanız gerekli yoksa hiç bir tedavi kalıcı bir çözüm sunmayacaktır. Doğru bir şekilde beslenmeli, sağlığa zararlı maddelerden uzak durmalı, stressiz bir hayat sürdürmeli, her gün en az 6 saat uyumalı, ruhsal sorunlarınızdan kurtulmak için mücadele etmelisiniz. Elbette saçlarımızı her türlü ısı kaynağından uzak tutmak ve onlara doğru şekilde bakmak da saç cansızlıklarının önüne geçilmesinde faydalı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.