Buz Lazer Epilasyon Neden Diğerlerinden Farklı

BUZ LAZER EPİLASYON NEDEN DİĞERLERİNDEN FARKLI?

Yayın Tarihi06 Aralık 2017 | ESTETİK CERRAHİ

Buz lazer epilasyon, son yıllarda ortaya çıkan en acısız, en etkili ve en son teknoloji epilasyon uygulamasıdır. Buz lazer sistemi tüylerden arınma konusunda en son gelişme olarak çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Buz lazer nedir?

Buz lazer epilasyon sistemi, başlığında bulunan özel kontakt soğutma teknolojisi ve geniş buz blok spotları sayesinde hedeflenen bölgeye epilasyon yapılırken buz ile soğutulmasıdır. Uygulanan bu yeni sistem sayesinde  tamamen acısız, ağrısız ve oldukça hızlı bir epilasyon uygulanır ve işlemin kalıcılığı da daha yüksek orandadır.

Buz lazer epilasyon avantajları nelerdir?

Tüm diğer lazer epilasyon uygulamalarından farklı olarak, buz lazer ile epilasyon soğutma özelliği nedeni ile tamamen acısız ve ağrısızdır. Kadınlarda tüm bacak, kol ve koltuk altı, bikini bölgesi; erkeklerde göğüs ve sırt bölgesi gibi zor alanlarda bile buz lazer ile ağrısız epilasyon artık yapılabilmektedir.

Ütüleme sisteminde yer alan lazer başlığından daha büyük bir spot ile çalışıldığı için buz lazer sistemi ile dünyanın en hızlı epilasyonu yapılabilmektedir. Tüm vücut lazer epilasyonu yaklaşık 30-40 dakika gibi kısa bir zaman süresinde tamamlanır. Bu da buz lazer epilasyon yaptırmayı düşünenler için oldukça büyük bir avantaj sağlar. Saatlerce süren lazer epilasyon uygulamaları ile ciddi bir zaman kaybından kurtulmak artık mümkün.

Buz lazer epilasyon aynı zamanda ütüleme yapan bir cihazdır. Bu şekilde uygulama sırasında hiç bir nokta atlanmadan sonuca ulaşılır. Diğer lazer uygulamaların ardından yapılan kontrol seanslarına da gerek kalmaz.

Buz lazer epilasyonla her cilt rengi ve kıl tipi görülmektedir. Buz lazer epilasyon ile tüm cilt tiplerine epilasyon işlemi yapılabilmektedir.

Buz lazer epilasyon ne zaman yapılabilir?

Eski tip lazer uygulamalarında yaz mevsimi sonrası yanık tenlerde lazer yapılması çok zordu. Güneş sonrası yanık ten renginin açılması, tüylerin doğal rengine dönmesi beklenirdi. Buz lazer epilasyon ile bu sorunlar ortadan kalkıyor ve her zaman epilasyon işlemi yapılabiliyor.

Buz lazer epilasyon yüz bölgesine uygulanabilir mi?

Yüzdeki tüylerin eski sistem epilasyon uygulamaları ile yok edilmesi oldukça zordu. Yüzde bulunan tüyler, vücuttaki tüylere göre daha açık renk ve ince olduğu için eski tip uygulamalarda başarı oranı oldukça düşüktü. Ancak buz lazer ile yüzdeki en açık renk ve en ince tüyler bile görülebildiği için, kolaylıkla sonuç alınabilmektedir.

Buz lazer ile kaş arası da dahil, yüzde bulunan tüm tüylerden kurtulmak mümkündür.

Buz Lazer Epilasyon Bikini Bölgesine Yapılabilir mi?

Bikini bölgesi vücutta en hassas yerdir. Buz lazer epilasyon uygulaması ile bu bölgede bile canınız acımadan tüylerinizden kurtulacaksınız. Buz lazer epilasyon sistemi eski nesil lazer epilasyon tedavilerine göre belirgin şekilde  çok daha konforlu ve acısızdır. Özellikle acı eşiği çok düşük olan erkeklerde bile en çok tercih edilen sistem yine buz lazer epilasyon olmaktadır.

Kaynaklar:

Buz lazer epilasyon nedir, nasıl yapılır?

http://www.buzlazer.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.