Burun Yaptırmanın Zararları

BURUN YAPTIRMANIN ZARARLARI

Burun estetiği ya da burun yaptırmak olarak adlandırdığımız estetik operasyon, yüzümüze uygun olmadığını düşündüğümüz burnumuzun tam olarak istediğimiz hale gelmesi için gerçekleştiriliyor fakat bu operasyonun oldukça hassas bir şekilde yapılmasının gerektiği de ortada. Burun yaptırmanın zararları adı altında internette ipe sapa gelmez çok sayıda bilgi olduğu için sizleri biraz daha detaylı bir şekilde bilgilendirmeye karar verdik.

Burun yaptırmanın zararları denilince akla genellikle estetik ameliyat ola ola yüzünü mahvetmiş ünlüler gelir. Halbuki bu ünlülerin karşılaştığı sorunların temel sebebi, ilk operasyonlarından sonra bu işe bir dur dememeleri ve devamlı olarak burunları, dudakları ve diğer bölgeleri ile estetik anlamda oynamaları. Arka arkaya düzenlenen estetik operasyonlar maalesef yüzün bütünlüğünün bozulmasına sebep oluyor ve sonucunda kötü görüntüler ortaya çıkıyor.

Burun estetiğinden sonra karşılaşılan sorunlardan bir diğeri ise solunum zorluğu olarak karşımıza çıkıyor. Yetkin ve deneyimli bir uzmanın ellerinde burun ameliyatı olduğunuzda nefes almakta zorlanmanın aksine tam tersi çok daha rahat bir şekilde soluk almanız mümkün olmaktadır. Ancak bu konuda deneyimsiz bir doktorla çalışır, doktorunuzdan da hiç olmayacak tipte şekillendirme taleplerinde bulunursanız, maalesef operasyondan zarar almak mümkün. Bu yüzden estetik uzmanınızı doğru bir şekilde seçmelisiniz.

Burun estetiğinin olası zararlarından korunmak için uzmanınızla iletişimde olmalı, onu geçmiş ve mevcut rahatsızlıklarınız hakkında bilgilendirmeli, bunun yanında talep ettiğiniz burun şekli konusunda danışma içerisinde olmalısınız. Zira pek çok hasta, yüzüne uymayacak burun şekli talepleri ile uzmanlara gelmektedir ve operasyon sonucunda aslında pek de iyi bir tercih yapmadığını farketmektedir. Doktorlar ise hastaları yüzlerine en iyi şekilde gidecek burun şekli hususunda bilgilendirseler de bu konuda son kararın hastaya kalması, estetik operasyonun ardından memnuniyetsizlikler doğurabilmektedir.

Burun yaptırdıktan sonra ortaya çıkabilen ağrı ve şişlikler ise genellikle operasyonun derecesine göre değişim gösterebilmektedir. Çünkü çok kapsamlı operasyonlarda pek çok burun kemiği üzerinde işlemler gerçekleştirildiğinden, kemiklerin yeniden kaynama ve burnun bütünleşme sürecinde günlük hayat sekteye uğrayabiliyor. Ancak doktorun önerileri ve tavsiyelerini birebir takip ettikten sonra bu konuda ciddi komplikasyonlar yaşamak da imkansız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.