Burun Estetiği Olmak İstiyorum ama Korkuyorum

BURUN ESTETİĞİ OLMAK İSTİYORUM AMA KORKUYORUM

Yayın Tarihi06 Nisan 2016 | ESTETİK CERRAHİ

Burun estetiği son senelerin en popüler estetik operasyonları arasında yer alıyor ve burnunun görünümünden memnun olmayanlar ile şeklinden dolayı nefes alma sıkıntısı yaşayanlar, burun estetiği ameliyatı ile hayatlarına daha mutlu ve sağlıklı bir şekilde devam edebiliyorlar. Günümüzdeki teknolojik imkanların da etkisiyle, pek çok burun ameliyatının geçmiş senelere göre daha kolay ve acısız hale geldiğini de belirtmek gerekiyor. Ancak hala burun estetiği olmak istiyorum ama korkuyorum tümcesini dile getirenler de mevcut. Korkularınızın yersiz olduğunu size biraz göstermek istedik.

Burun estetiğinden korkanların en temel korku sebeplerinden bir tanesi, tabii ki ameliyat sonrasında oluşacak sonuçların güzel olup olmayacağının henüz bilinmemesi. Dolayısıyla gerçek burunlarının daha iyi görünmesini isterken hayal kırıklığına uğramaktan çekiniyorlar. Ancak doktorlar son senelerde bilgisayarların da yardımıyla, hastanın fotoğrafları üzerinde işlemler gerçekleştiriyor ve ameliyat sonrasında ortalama olarak nasıl bir görünümün ortaya çıkacağını onlara gösteriyorlar. Tabii ki önceki hastaların öncesi-sonrası fotoğrafları da yeni hastaları doktorun kabiliyetleri konusunda ikna edebilmek için zaman zaman kullanılabiliyor. Böylece doktorunuzun tam olarak aradığınız şeyi anlayıp anlamadığını farkedebiliyor, ona tam olarak elde etmek istediğiniz sonucu gösterebiliyorsunuz.

Ayrıca, günümüz teknolojisi sayesinde estetik ameliyat esnasında fonksiyonel bozuklukların tedavi edilmesi de mümkün hale geliyor ve ameliyatın ardından kalan şişlikler, kızarlıklıklar, morarmalar ve acılar da olabildiğince azalıyor. Geçmiş senelerde kullanılan gazlı bez tampon artık neredeyse hiç bir doktor tarafından tercih edilmiyor ve ameliyat sonrasında çekeceğiniz ağrıların olabildiğince düşürülmesi mümkün oluyor. Her ne kadar ilk zamanlar bir miktar ağrıyı ve morluğu çekmek gerekse de, kolay nefes almanızı sağlayan kanallı tamponlar ve ağrı kesiciler ile bu süreci en kolay şekilde atlatmak mümkün.

Burun estetiğinde tüm riskleri bertaraf edebilmek için en dikkat etmeniz gereken nokta, doğru bir doktora başvurmak ve merdivenaltı olarak tabir edilen işletmelerden uzak durmak. Doktorunuza olan güveninizi sağlamlaştırmak için ondan hem referanslarını talep edebilir hem de resmi eğitim belgelerini sorabilirsiniz. Pek çok doktor hastalarının bu korkusunu anlayışla karşıladığı için gerekli bilgileri vermekten çekinmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.