Burun Estetiği Nedir, Nasıl YapılırBurun Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır

BURUN ESTETİĞİ NEDİR, NASIL YAPILIR?

Burun estetiği, uzun yıllardır estetik dünyasında uygulanan ve bu nedenle doktorların bir hayli uzmanı oldukları bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Ancak geçmiş senelerde genellikle standart bir burun tipi herkes tarafından istenirken, yani kalkık burun neredeyse her burun ameliyatında uygulanırken, günümüzde kişilerin yüz tipine uygun daha doğal bir burun tercihi popüler hale gelmiş durumda. Dolayısıyla artık eskisine göre size kat kat daha uygun bir burun görünümüne sahip olabiliyorsunuz. Bu nedenle burun estetiği nedir, burun estetiği nasıl yapılır gibi soruları olanlar için en temel bilgileri bir araya getirmeye çalıştık.

Operasyon öncesinde en önemli şey, doktorun ve hastanın beklentilerini ortak bir noktada buluşturabilmek. Pek çok doktor, istediğiniz burun tipi size uygun değilse yahut operasyonla elde etmesi uygun olmayacaksa, sizi bilgilendirecektir. Bu noktada onunla bir ortak nokta bulmalı, dik kafalı olmaktan imtina etmelisiniz. Her ne kadar sizin istekleriniz olsa da, doktorunuz yıllardır burun ameliyatı yapmakta olduğundan doğru çözümleri bulmak konusunda daha deneyimlidir.

Operasyona karar kılındığında doktorunuz size uymanız gereken bazı kuralları bildirecektir ve bunları kesinlikle uygulamanız gerekli çünkü aksi taktirde ameliyat sırasında problemler ortaya çıkabilir.

Günümüzde burun estetiği ameliyatı kapalı rinoplasti adı verilen bir yöntem ile uygulanıyor ve böylece burunun görünen bölgelerinde herhangi bir iz kalması mümkün olmuyor. Elbette yapılan işlemler her hasta için farklı çünkü her hastanın burnunda farklı bir şekil mevcut. Doktorlar burunda nefes problemlerine sebep olacak faktörler varsa bunları da estetik operasyon sırasında düzeltiyorlar. Zaten bazı burun estetiği vakalarının doğrudan nefes problemleri sebebiyle gerçekleştirilmeleri sebebiyle bu konuda da doktorunuzu en baştan bilgilendirmeniz önemli. Hem estetik hem de fonksiyonel anlamda iyileşme estetik ile mümkün.

Operasyonun ardından genellikle hastalar bir gece hastanede misafir ediliyorlar ve aksi bir duruma karşı hasta kontrol altında tutuluyor. Operasyondan sonra burun ve çevresinde şişlikler, morluklar mümkün olsa da bu durum operasyonun kapsamına bağlı. Ameliyattan sonra bir hafta boyunca başı yukarıda tutarak yatmak, ayrıca doktorun verdiği spreyleri de kullanmak gerekir. Eğer burnunuza takmanız gereken bir aparat varsa, onun kullanımı konusunda da en doğru bilgileri doktorunuz verecektir.

Ameliyattan sonra 7 gün içerisinde gündelik hayata dönmek mümkündür ancak çerçeveli gözlük takmak gibi bazı isteklerin uygulanabilir olması 3 ayı bulabilmektedir. Dolayısıyla neyi ne zaman yapabileceğiniz hususunda uzmana aklınızdaki soruları da sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.