Burun Estetiği Ameliyatı

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI

Yayın Tarihi09 Ekim 2012 | ESTETİK CERRAHİ
Burun estetiği dünyanın her yerinde en çok ihtiyaç duyulan ameliyatlardan bir tanesi olmaya devam ediyor. Yüzümüzün çok göz önünde olan bir bölgesinde geniş bir alan kaplayan burnumuz, bu yeri dolayısıyla bütün yüzümüzün genel görünümüne şekil veriyor.
Yüzünüze hangi açıdan bakarsanız bakın en çok dikkat çeken organlardan birisi olan burunun bazen genel vücut hatları ile uyumsuzluğu neticesinde kişiyi rahatsız eden görünümler ortaya çıkabiliyor. Bu rahatsız edici görünümler hem genetik olarak hem de bazı talihsiz kazalar sonucu gerçekleşebiliyor.
Modern tıbbın geliştirdiği Roniplasti denilen estetik burun ameliyatı teknikleri bir yandan bu rahatsız edici görüntüyü ortadan kaldırmayı amaçlarken bir yandan da kişinin daha rahat nefes almasını sağlamaya yönelik hale geldiler.
Deneyimli bir cerrahın elinden gerçekleşmesi gereken burun estetiği ameliyatı işinin ehli olmayan ellerde sadece görüntü olarak değil aynı zamanda nefes alma zorlukları gibi hayati konularda da tehlike haline gelebilir.
Her bir hastanın farklı koşullara sahip olması nedeniyle ameliyat öncesinden başlayarak iyileşme sürecine kadar ileri düzey bir planlama, değerlendirme, hastayla görüşme planlamasının yapılması gerekiyor. Ameliyat süresince hastayı nelerin beklediği, hangi yöntemin izleneceği, operasyon öncesinde, sırasında ve sonrasında hastayı ne gibi süreçlerin beklediği hastaya detaylı bir şekilde anlatılmalı.
Ameliyatın ardından hastanın yapısına göre ilk 3 günde burun içi tamponlar alınıyor ve ilk hafta sonunda da burun alçısı kaldırılıyor. Her ne kadar süreç oldukça kısa gibi görünse de burnun istenilen durumu alması, morluk ve izlerden kurtulması tam anlamıyla bir yılı bulabiliyor.
Bu nedenle uzaktan bakıldığında çok karışık görünmeyen, pek çok kişinin yaptırdığı bir ameliyat gibi görünse de burun ameliyatının özellikle güzelliklerine çok daha dikkat eden kadınlar tarafından ciddiye alınması ve bu uzun sayılabilecek ameliyat sürecinin dikkatle incelenmesi gerekiyor.

4 Responses to BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI

 1. Mehtap diyor ki:

  Burundan bende çok çektim ama Bülent bey ve estetik international klinikleri sayesinde sıkıntım giderildi şimdi daha güzel ve rahat nefes aldığım bir burna kavuştum , çok iyiler . Önerim burun konusunu ciddye alsınlar

 2. Sabiha Aydın diyor ki:

  Ben hem çok burun ameliyatı olmak istiyordum hemde çok korkuyordum çok fazla hatalı ameliyat duymuştum . Fakat istanbuldaki bir arkadaşımın önerisi ile estetik international klinikerine gittim bana basit operasyonun olamayacağını söyledirler bende doktorum güvenerek karar verdim şimdi burnumdan çok memnunum yakında göğüs ameliyetına giricem tavsiye ederim.

 3. ayşe diyor ki:

  bende estetik operasyon olmadan önce çok iyi araştırmaya çalıştım zira burun operasyonuna 3 kez girip burnu daha kötü olan arkadaşlarım oldu 1 araba parası paraları gitti o arkadışımın yönlendirmesi ile bende Bülent cihantimur’un kliniği ile tanıştım , hem fiziksel hem estetik tüm sorunlarımı giderdiler, hatta onların ilgisi sayesinde hiç aklımda olmayan bir iki operasyon için söyleştik sizlerede tavsiye ederim en azından gidip görün muyeneleri ücretsiz. sadece şekil ile ilgili sorunları için basit burun estetikleri var belki sadece size onu bile önerebilirler benim burnuma uygun olmadığı için ameliyat olmak zorunda kaldım.

 4. emelcağlar diyor ki:

  Cerrrahi olmayan yöntemleride araştırmanızı öneririm yaptırıcaklara komple bir operasyondan acısız ve ağrısı oluyor iyileşme sürecide çekmiyorsunuz. Estetik internationala ameliyat olmayı göze alıp gittim onlar basit bir operasyonla benim sıkıntımı giderdiler. fakat muayenede ameliyat olan hastalarınında fotoğraflarını da gördüm burnu çok kötü olanların ama sonraları harikaydı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.