Burun Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır

BURUN DOLGUSU NEDİR, NASIL YAPILIR?

Yayın Tarihi04 Mayıs 2016 | ESTETİK CERRAHİ

Burun şekline dair kadınların yaşadığı sorunların en büyük çözümlerinden birisi elbette direkt bir cerrahi müdahale. Ancak pek çok kadın, burnu üzerinde bu derecede bir müdahalede bulunmak istemiyor çünkü estetik cerrahi operasyonlarının ardından burun şeklinde genellikle oldukça radikal bir değişim meydana geliyor ve bu durum kişinin estetik operasyon geçirdiğini de oldukça belli ediyor. Burun dolgusu nedir, nasıl yapılır sorusu ise bu noktada önem kazanıyor çünkü herhangi bir cerrahi müdahale olmadan burun şeklinde istenen değişikliklerin yapılmasına imkan tanıyor.

Burun dolgusu, her ne kadar burun ameliyatı kadar kapsamlı bir uygulama olmasa da, küçük çaplı düzeltmelere imkan tanıması sebebiyle pek çok kişiye öneriliyor. Bilhassa burundaki çukurluk ve orantısız yerleri düzeltmek için kullanılan burun dolguları, ucuz ve etkili bir çözüm olarak karşımıza çıkıyorlar.

Burundaki kemer, burun sırtı, burnun şeklindeki asimetriler gibi çok sayıda görünüm kusurunu düzeltebilen bu uygulama, çok aşırı vakalarda etkisiz kalıyor ancak pek çok kadının bu kadar büyük bir işleme gerek duymaması sebebiyle dikkatinizi çekme ihtimali mevcut.

Burun dolgusunun bir diğer güzel yanı ise, sonsuza kadar durmaması ve vücut tarafından yaklaşık olarak 10 sene içerisinde tahliye edilmesi. Yani, bir süre sonra dolgunuzdan kurtularak tekrar gerçek burnunuza dönüş yapmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken dolgunun vücut tarafından atılmasını beklemek. Elbette bu süre içerisinde burnunuz yavaş bir şekilde orijinal haline gelecektir.

Dolgunun uygulanması esnasında iğneden kaynaklı ufak bir ağrı haricinde ciddi bir ağrı veya sızı bulunmuyor. Fakat hassas bazı bünyelerde, operasyonun ardından kısa süreli morluklar ortaya çıkabiliyor. Lakin bu morluklar genellikle en fazla bir kaç gün içerisinde ortadan kalktıkları için çok da dert etmeye gerek yok.

Burun dolgusu operasyonunun fiyatları ise genellikle nasıl bir işlem yapılacağına göre değişiklik gösteriyor. Şekil değişikliğinin düzeyi, dolgu miktarı, emek gereksinimi gibi pek çok konu, hem fiyatı hem de uygulamanın detay derecesini değiştiriyor. Burun dolgusunu uygulayan estetik cerrahi merkezlerinin bu konuda daha detaylı bir bilgi vermeleri mümkün. Fakat burun dolgusunun nefes alma sorunları gibi sorunlara bir çare olmadığını da unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.