Bronzlaşma Kremi Nedir, Nasıl Kullanılır

BRONZLAŞMA KREMİ NEDİR, NASIL KULLANILIR?

Bronzlaşma kremi, bronzlaştırıcı krem veya veya bronzlaştırıcı yağ olarak piyasada satılan ürünler, bu konuda genellikle bir hayli etkililer ancak bu ürünleri doğru bir şekilde kullanmadığınızda ortaya çıkabilen sorunlar da genellikle kadınların dikkatini çekiyor. Zira her üründe olduğu gibi bu ürünlerde de bazı tavsiye edilen kullanım metodları var. Biz de bronzlaşma kremi nedir, nasıl kullanılır sorusuna yanıt vererek sizleri biraz aydınlatmaya çalışacağız.

Bronzlaştırıcı kremler, güneş veya solaryum altında bronzlaşmak için mücadele etmek istemeyenlere güzel bir çözüm sunuyorlar. Çünkü her iki kaynakta bulunan UV ışınları uzun vadede tene zarar veren bir yapıya sahipler ve her gün kısa vadeli bile olsa tüm vücudu güneş veya solaryum ışınlarına maruz bırakmak, zamanla DNA yapısının bozulmasına neden olacaktır. Ayrıca bu işin çok zahmet gerektirdiğini ve fiziksel olarak güneşlenmeye uygun bir mevkide yaşamak gerektiğini de unutmamak gerekiyor.

Bronzlaşma kremlerini uygulamadan önce kendi ten renginize uygun bir krem almalı, koyu ve açık tenli kişiler için üretilen kremlerin farklarını iyi değerlendirmeli. Aksi taktirde kendi cildinizle çok uyumsuz bir bronzluk yakalamanız mümkün olacaktır. Ayrıca bronzlaştırıcı kremleri kullanmadan önce genel anlamda bir peeling işleminden geçmelisiniz. Çünkü özellikle ölü derilerin biriktikleri noktalarda kremi kullanmak dengesiz bir görünüme sebep olacaktır. Halk arasında kese olarak bilinen ürünler bu ölü derilerden kurtulmanız için size güzel bir fırsat sunacaklardır.

Peelingin ardından tüm vücudunuzu size uygun bir nemlendirici ile nemlendirmeniz de hücrelerin beslenebilmesi için gerekli. Tüm bu işlemlerin ardından bronzlaştırıcınızı vücudunuzun her yanına eşit dağılmış bir şekilde sürmeniz gerekiyor ancak hali hazırda devamlı güneş gören yerlere biraz daha az uygulama yapmalısınız. Çünkü bu bölgelerin biraz da güneş ile kararacakları malumunuz ve bronzlaştırıcıyı çok sürerseniz diğer kapalı bölgelerinize göre çok fazla kararma meydana gelecektir.

Bazı ürünler hem vücut hem de yüz gibi bölgeler için ayrı ayrı satışa sunuluyorlar ve bu nedenle bronzlaştırıcı tercihinizi bölgesel olarak farklı ürünlerle değerlendirebilirsiniz. Yüz için olanları vücuda sürmek veya vücut için olanları yüze sürmek istenmeyen görünümlere sebep olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.