Bir Erkekle Nasıl Konuşma Başlatılır

BİR ERKEKLE NASIL KONUŞMA BAŞLATILIR?

Genellikle erkeklerin bize açılmalarını ve bizimle bir konuşma başlatmalarını bekleriz ve böylece bir ilişki başlatmanın mümkün olduğuna inanırız. Ancak maalesef bazı erkekler biraz utangaç olabiliyorlar ve bazıları ise bizim farkımıza varmadıkları için herhangi bir sohbet konusu açmaktan imtina ediyorlar. Yani iş başa düştüğünde bizim de bir şeyler yapmamız gerektiği ortada. Bir erkekle nasıl konuşma başlatılır diyorsanız en azından ikinizin bir iletişim kanalı açabilmeniz için gerekli imkanları araştırmaya başlamışsınız demektir. Biz de sizlere en popüler sohbet başlatma yollarını aktarmaya karar verdik.

Erkekler çeşitli konularda kendi fikirlerinin alınmasını severler ve bu nedenle siz de ondan bir fikir alma bahanesiyle dikkatini çekebilirsiniz. İzlemek istediğiniz bir film hakkında görüşlerini sormak, bir müzik grubuna dair merak ettiğiniz bir bilgiyi edinmek istediğinizi ona belirtmek, çeşitli hobi ve sanat dallarına dair sorular ile ondan cevap beklemek, size sohbet konuları doğuracaktır. Tabii ki bu sorularla sohbeti başlattıktan sonra ortak nokta bulabilmek için biraz daha kendi düşüncelerinizi ona açık edin ve onunkileri öğrenmeye çalışın.

Eğer edebiyata biraz hakimseniz, bir şeyler okuyan bir erkeğe okuduğu şeylere dair sorular sormak da işe yarar. Ancak kitap bilginize güvenmiyorsanız ve elindeki kitabın türüne dair hiç bir fikriniz yoksa, bu kötü bir fikir de olabilir. Bilgisine güvenmeyenler bu tip riskli konularda sorular sorarak kendilerini küçük düşürmesinler.

Saat sormak, yol sormak veya aklınıza takılan bir konuda ondan yardım istemek de çok işe yarar. Küçük bir fiziksel yardım ile bir eşyayı taşımak gibi pek çok şey aranızda hemen bir bağ kurulmasına yardımcı olacaktır. Fakat bu talebinizin çok belli olmamasına ve gerçekten bir ihtiyacınız olduğuna emin olun. Aksi taktirde komik düşmeniz çok olası.

Her zaman çalışan yöntemlerden bir tanesi, uygun bir anda o kişiyi bir kahve içmeye davet etmektir. Yukarıdaki yöntemlerden bir tanesi ile ilk sohbeti başlattıktan sonra daha fazla konuşabilmek ve iletişim için onu bir kahve içmeye davet edebilirsiniz. Özellikle de eğitim, kariyer gibi konulardan dolayı aranızda biraz göz aşinalığı varsa işiniz daha da kolay olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.