Bikini Vücudu Diyeti Nasıl Olmalı

BİKİNİ VÜCUDU DİYETİ NASIL OLMALI?

Yayın Tarihi01 Ağustos 2016 | BESLENME

Yaz dönemi hala devam ediyor ancak dönemin ortasında olmanıza rağmen henüz istediğiniz vücuda kavuşamamış da olabilirsiniz. Zira bikini vücudu diyeti nasıl olmalı sorusunun cevabı, bikini içerisinde güzel bir görünüme sahip olabilmek için kesinlikle cevaplanmalı. Sizler için çok sıkı olmayan ancak formunuzun daha fit görünmesini sağlayacak bazı bikini vücudu önerilerini bir araya getirmeye çalıştık. Unutmayın, bir haftada mükemmel bir vücut mümkün değil fakat bütün sene beslenmenize dikkat ederek gelecek yaza da süper bir şekilde girebilirsiniz.

Güzel ve zayıf olmasa bile oranlı bir vücuda sahip olmanın en önemli yollarından bir tanesi, beslenme rejimini çok çeşitli ürünlerden meydana getirmek. Yani bol bol sebze ve meyve tüketirken, eti de ihmal etmemek, tekdüze beslenmekten uzak durmak. Elbette bol bol yiyebileceğiniz, bol bol yağlı yiyebileceğiniz anlamına gelmiyor. Tercihen haşlanmış sebzeler, çiğ meyveler ve fırında yapılmış et yemekleri gibi ürünler, doğru bir beslenme için yeterli olacaklardır. Bu süreçte elden geldiğince az ekmek tüketmelisiniz.

Az su içenlerin çok daha fazla acıktıklarını gösteren çok sayıda araştırma mevcut. Zira mide boş kaldıkça beyne acıktım sinyali gönderiyor ve bu yüzden onu sık sık su içerek desteklemek gerekli. Yemeklerden önce içeceğiniz bir bardak su, yediğiniz miktarı da azaltacaktır ve bu sayede daha küçük porsiyonlarla doymanıza da yardımcı olacaktır. Vücudun bilhassa atılması gereken maddeleri su yardımıyla atabildiğini aklınızdan çıkarmayın.

Beslenme düzeninizde az ve sık yemeyi alışkanlık haline getirin ancak günü 1 ya da 2 öğünle geçiştirmeye sakın kendinizi alıştırmayın. Zira bu şekilde kan şekeri dengeniz bozulacaktır ve bir süre sonra yedikleriniz direkt olarak vücutta depolanacaklardır. Az yemenin bir diğer etkisi ise metabolizmanın yavaşlaması ve buna bağlı olarak kilo alma eğilimidir.

Elbette sadece az yiyerek forma giremezsiniz. Bunun için metabolizmanızı hızlandırmalı, sık sık spor ve egzersiz yapmalı, biraz da kas sahibi olmalısınız. Kaslarınız, vücudunuzun dışa yansıyan kısımlarının çok daha şekilli olmasını sağlayacaklardır ve onlar olmadan zayıf olsanız dahi vücudunuzun her noktasını tamamen şekle sokma şansınız yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.