Bikini İzi Nasıl Geçer

BİKİNİ İZİ NASIL GEÇER?

Yayın Tarihi05 Temmuz 2017 | ESTETİK CERRAHİ

Bikini izleri her ne kadar bazıları tarafından çok seksi kabul edilip de bir fetiş öğesi olabilse de, biz kadınlar onların varlığından pek de memnun sayılmayız. Yaz aylarında güzelce bir bronzlaşmak ve esmer bir görünüme sahip olmak için çaba göstersek de, maalesef bikininin üst ve alt bölgelerinde ortaya çıkan büyük beyaz bölgeler, ayrıca iplerden kaynaklanan çizgiler, maalesef bizi rahatsız eder. Dolayısıyla bikini izi nasıl geçer diyenler için yapılabilecek bazı şeyleri bir araya getirmeye çalıştık.

Bikini izini en azından üst bölgede ciddi anlamda engellemenin yolu mevcut. Bunun için bildiğiniz gibi tek yapmanız gereken yüzüstü yattıktan sonra bikininin iplerini arkadan açmak. Böylelikle göğüsler üzerindeki beyazlığı gidermek mümkün olmasa da en azından güneşlenirken sırtta ip izlerinin ortaya çıkmasına engel olabilirsiniz. Fakat ülkemizde üstsüz güneşlenmeye uygun pek bir yer bulunmaması sebebiyle ön tarafa bu konuda bir çalışma yapmak pek mümkün değil.

Bikinisinin ipini açmak istemeyenler yahut imkanı olmayan bir mayo giyenler ise yüksek korumalı güneş kremlerini kullanarak tendeki bölgeler arasındaki renk farkını minimuma indirmeyi denemeliler. Böylelikle esmerleşen bölgeler ile bikini altında kalan bölgeler arasındaki fark az olacaktır ve dikkat çekmeyecektir.

Alt bölgede ise popo kısmını biraz daha açıkta bırakacak şekilde mayonun altını düzenlemek yeterli olacaktır lakin çıplaklar plajı gibi yerlere gitmedikçe bu bölgedeki tüm izleri yok etmek mümkün değil. Fakat yüksek korumalı kremler bu noktada da faydalı olarak renk farkının olabildiğince az olmasına yardımcı olacaklardır. Güneş kremini kullanırken beyaz kalan yerlere krem uygulamaktan kaçınabilir, diğer yerlere uygulayarak güzel sonuç alabilirsiniz.

Eğer renk farkının iyice azalmasını istiyorsanız, soyunma kabininde bikini veya mayonun güneş almayan yerlerine bronzlaştırıcı etkisi bulunan yağları sürebilir, böylece bu bölgelerin yağ etkisiyle biraz daha kararmalarına fırsat tanıyabilirsiniz.

Özellikle özel gecelerde sırt dekoltesine sahip kıyafetler giymek isteyenler, geçici olarak izlerden kurtulmak istiyorlarsa allık veya hafif bir bb krem kullanabilirler. Ancak bu durumda sırtı çok yaslamamak ve makyajın silinmesine engel olmak gerekiyor. Çok fazla esmerleşmiş olanlarda ise bu maalesef yeterince kurtarıcı olmuyor.

Çıplak şekilde solaryuma girebileceğiniz tesisler çevrenizde bulunuyorlarsa, bunlar da bikini izlerinden kurtulmanız için güzel imkanlar sunacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.