Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

BEYAZ EŞYA ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Yayın Tarihi02 Şubat 2016 | EĞİTİM

Yeni evlenecek olanlar veya varolan evindeki eşyaları yenilemek isteyenlerin karşılaştıkları en büyük sorunlardan birisi hangi beyaz eşyaların seçileceğidir ancak bu sorunun cevabını biraz daha kolaylaştırmak için bugün beyaz eşya alırken nelere dikkat etmeliyiz konusuna değinmeye çalışacağız. Onlarca farklı üretici, model ve seçenek varken, hem ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir ürün bulmak, hem de bunu yaparken gereksiz masraf ve özelliklerden kaçınmak gerekiyor. Zira pek çok kadın, hiç kullanmayacağı özelliklere sahip olan eşyalara binlerce para vermekte, bu nedenle evinin eksik kalan diğer yerlerini tamamlamakta zorlanmaktadır.

Beyaz eşyanızı seçerken, ilk yapmanız gereken şey hangi enerji sınıfında olduğunu kontrol etmek. A sınıfı beyaz eşyalar çok düşük bir enerji tüketimine sahipken, beyaz eşyanızın enerji sınıfı düştükçe harcadığı elektrik miktarı da artıyor. Eğer kalabalık bir eviniz varsa ve sıklıkla beyaz eşyalarınızdan faydalanıyorsanız, kesinlikle bu konuda olabildiğince üst sınıf bir beyaz eşya seçimi yapmayı unutmayın. Böylece elektrik faturalarınızdan bir ömür oldukça kar edeceksiniz.

Bunun yanında beyaz eşyanızın özelliklerinin ne olacağı da çok önemli. Hiç bir zaman buzlu içecekler içmeyenler için buz hazneli bir buzdolabı gereksizken, çok fazla çamaşırı olmayanlar için de kurutma özellikli makineler oldukça gereksiz. Dört kişilik ailelerin çok yüksek hacimli beyaz eşyalara da ihtiyaçları yok. Maalesef satıcıların pazarlama kabiliyetleri pek çok erkeği ve kadını kandırabiliyor ve ihtiyaç duymayacakları özelliklere ve boyutlara sahip eşyalar satın alınıyor. Halbuki beyaz eşyaların gereksiz özelliklerine vereceğiniz paranızı eğitim, güzel bir tatil, eksik olan diğer eşyaları tamamlama gibi hedefler için harcayabilir, hatta harcama yapmak istemiyorsanız zor günler için kenarda para saklayabilirsiniz.

Elbette hangi markanın seçileceği de çok önemli. Bazı markaların diğerlerinden daha kaliteli ve daha iyi ürünler ürettikleri bir gerçek ancak aynı markaların yetkili servis ağlarına baktığınızda, bulunduğunuz bölgede bir servis bulma şansınız düşük de olabiliyor. Bu sebeple kesinlikle geniş ve yaygın bir servis ağına sahip olan markaların ürünlerini tercih etmeniz, daha iyi ve daha kaliteli bir ürün almaktan önemli olabiliyor. Aksi taktirde maalesef kaliteli ürünün bozulması halinde büyük sıkıntılarla karşılaşmak mümkün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.