Benden Hoşlanıyor mu

BENDEN HOŞLANIYOR MU?

Yayın Tarihi07 Nisan 2016 | EVLİLİK

Hem kadınların hem de erkeklerin günlük hayatta kafalarına taktıkları en büyük sorulardan bir tanesi tabii ki benden hoşlanıyor mu sorusu. Zira romantik duygular beslediğimiz kişilerin bize karşı boş olup olmadıklarını anlamayı istemek en doğal süreçlerden de bir tanesi. Fakat bilhassa bu konuda çok deneyimi olmayan kişiler, karşıdaki kişiden gelen sinyalleri doğru değerlendirmekte sorunlar da yaşayabiliyorlar. Bu sorunların üstesinden gelmeniz için dikkat etmeniz gerekenlere değineceğiz.

Sizden hoşlanan birisini tespit etmenin en iyi yollarından bir tanesi, sizinle olan iletişimini incelemek. Eğer hayatınızla ilgili size sık sık sorular soruyor, zevkleriniz konusunda bir şeyler öğrenmeye çalışıyor, dolaylı yoldan sevgilinizin olup olmadığını anlamasını sağlayacak sorularla bilgi almaya çalışıyorsa, muhtemelen size bir şekilde ilgi duyuyor demektir. Zira sadece arkadaşlık barındıran ilişkilerde genellikle daha sade sohbetler yapılır ve kişilerin ilgilerine, geçmişlerine ve karakterlerine dair sorular pek sorulmaz.

Tabii ki söylediklerinizi aklında tutması ve gerekli anlarda bunu göstermesi de hoşlanma belirtileri arasında. Pek çok kadın ve erkek, hoşlandığı kişinin hayatına dair detayları sık sık inceler ve bunları genellikle unutmaz. Dolayısıyla yıllar önce başınıza gelen bir şeyi hala hatırlıyor ve size bu konuda önerilerde bulunabiliyorsa, sizden hoşlandığını düşünebilirsiniz.

Bilhassa aynı arkadaş gruplarında bulunuyorsanız, grupça buluşmalarda onun size nasıl yaklaştığını değerlendirmeye çalışın. Arkadaşlarımız genellikle sevgili sahibi olunca onları unuttuğumuzdan yakınırlar ancak henüz sevgili olmasanız bile hem siz hem de o grup içerisinde diğer kişilerle daha az ilgileniyor, birbirinizle sohbet ediyorsanız, aranızdaki bağ oldukça kuvvetli demektir. Özellikle de gecenin bitiminde sizinle daha fazla vakit geçirebilmek için arkadaşları yerine sizinle olmasını sağlayacak bahaneler üreten kişiler, muhtemelen size duygular besliyorlardır.

Dokunarak iletişim kurmak da hoşlanmanın en büyük belirtileri arasında. Ancak pek çok erkek, bir kadına dokunarak iletişim kurması halinde kötü bir şekilde damgalanacağını düşündüğü için iletişimde dokunmaya biraz soğuk bakabiliyor ve bu nedenle hislerini belli etmesi de zorlaşıyor. Fakat kadınlar bu konuda biraz daha açık oldukları için, karşılarındaki kadının hoşlanma durumundan emin olmayan erkekler, bu kriteri de göz önünde bulundurabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.