Bekar Olmanın Faydaları Nelerdir

BEKAR OLMANIN FAYDALARI NELERDİR?

Pek çok kişi, özellikle de 30’lu yaşlara doğru, bekarlıktan sıkıldığını ve evlenmek istediğini düşünür ancak sırf evlenmek için evlenmek de genelde hayal kırıklıklarını beraberinde getirir. Halbuki evli olmamak zaman zaman bazı avantajlar da sunmaktadır ve bu nedenle bekar olmanın faydaları nelerdir diyenler için bazı hoşunuza gidecek noktaları bir araya getirdik. Unutmayın, bekarlık sultanlıktır derler ve bunda bazen pek de hatalı sayılmazlar!

Bekarlık aynı zamanda potansiyel partnerlerinizi bulabileceğiniz anlamına gelir ve her yeni flört de beraberinde yeni heyecanlar getirmektedir. Zira size uygun olmayan birisi ile evli olmak yerine, sizinle uyumlu birisiyle sevgili olmak, bazen daha fazla mutluluk getirebilir. Dolayısıyla bekarlığın size yeni fırsatlar sunacağını unutmamalısınız.

Evli çiftlerin, özellikle de ikisi de çalışan çiftlerin, birbirleriyle ilgilenme yükümlülüğünden dolayı kendilerine pek vakit ayıramadıkları bir gerçek. Buna bir de çocuk eklendiğinde, kişilerin bireysel zamanları neredeyse sona erer ve hep ilgilenecek başka problemler olur. Halbuki bekarken, hatta sevgiliniz bile yokken, zaman tamamen size aittir. Bu vaktinizde hobilerinize vakit ayırabilir, gezebilir tozabilir, filmler ve diziler izleyebilir, hatta yeni bir iş bile kurabilirsiniz. Unutmayın, girişimcilik evlilik içerisinde genellikle ölür ve bu nedenle yeni iş kollarına yatırım yapma fırsatınız kalmaz. Bekarlık yeni bir iş kurabilmek için en ideal zamanlardan da birisidir.

Kariyer yapmak isteyenler için de bekarlık ideal bir zamandır. Çocuk da yaparım kariyer de diyenlere bakmayın, çocuk ve evlilik içerisinde bir de kariyer yapmaya çalışmak, süper anne sendromu olarak adlandırılıyor ve pek çok kadının erken yaşlarda tükenmişlik sendromu yaşaması ile sonuçlanıyor. Eğer az çalıştığınız ama çok kazandığınız şanslı bir işiniz yoksa, bu koşullar altında kariyer yapmanız zor olacaktır. Bekarken kariyer hedeflerinize odaklanma imkanınız olacağını unutmamalısınız.

Bekar olmanız tamamen yalnız olacağınız anlamına gelmiyor. Pek çok evli veya sevgilisi olan kişi, ne ailesine ne de arkadaşlarına yeterince vakit ayıramaz. Halbuki bekarların hepsine vakit ayıracak imkanları vardır ve bunu dostlarınızla, sevdiklerinizle bir araya gelmek için kullanabilirsiniz. Unutmayın ki bazen dostlarımız sevgililerimizden çok daha vefalı çıkabiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.