Bebekten Sonra Bozulan Evlilik

BEBEKTEN SONRA BOZULAN EVLİLİK

Yayın Tarihi23 Mart 2017 | EVLİLİK

Bebekten sonra bozulan evlilik neredeyse her ailede karşımıza çıkan istenmeyen hallerden bir tanesi ve bunun temel sebeplerinden en önemlisi, anne babaların tüm odaklarını bebeklerine çevirmeleri ve bu nedenle birbirlerini ihmal etmeye başlamaları. Kadın ve erkek arasındaki ilişkinin giderek soğuması, maalesef bebeğin yoğun bir bakım gerektirmesinden kaynaklanıyor ve bazen de anne babalar bebeklerine gereğinden fazla düşkün olabiliyorlar. Dolayısıyla bebekten sonra da mutlu bir evlilik yaşayabilmeniz için bilmeniz gerekenleri bir araya getirdik.

Bebeğin hayatınıza girmesiyle birlikte filmlerdeki o güzel aile sahnelerinin hemen ortaya çıkacağını sanmamalısınız. Bebeğin gelişiyle birlikte çeşitli ona has problemler ortaya çıkacak, birbirinize vakit ayırmanız ve hatta cinsel yaşantıya sahip olmanız bile zorlaşacak. Bu dönemde eşinizden beklentilerinizi biraz düşürmeniz daha sonra hayal kırıklıkları yaşamanıza engel olacaktır. Zira bilhassa ilk aylarda bebeğin çok yoğun bir dikkat istemesi işleri zorlaştırıyor.

Kadınlar bu dönemde hem annelik hem de eş olma görevini aynı anda sürdürmek zorundalar fakat bunun bir tanesine ağırlık vermeleri diğer tarafın ihmal edilmesine neden olmaktadır. Eğer tüm bu yükün size fazla gelmeye başladığını düşünüyorsanız, eşinizin size yardımcı olmasını da talep etmelisiniz. Zira özellikle çalışan kadınlar işleri, bebekleri, eşleri ve sosyal hayatları arasındaki dengeyi bulmakta bir hayli zorlanıyorlar.

Çiftler arasındaki iletişimin devam etmesi, onların birbirlerine yabancılaşmamaları için bir hayli elzem. Dolayısıyla bebekle ilgilenirken kendi sorun ve düşüncelerinizi kendinize saklamamalı, eşinizle hayatınıza dair önemli şeyleri paylaşmaya devam etmelisiniz. Hatta bebeği bakıcıya veya tanıdıklarınıza bırakarak arada bir dışarıda dolaşmanın keyfini yaşamayı da ihmal etmemelisiniz. Bebeğin olması tüm hayatınızı ona adamanızı gerektirmiyor ki bu yapılan hataların başında geliyor.

Bebek hayatınıza girdikten sonra çok şey değişim gösterecek ve bu değişime kendinizi hazırlamanız bebekten sonra bozulan evlilik ile karşılaşmanıza engel olacaktır. Sanki hiç bir şey olmamışçasına kendinizi kandırmanız, sorunların da gözden kaçmasına neden olacaktır.

Annelerin bebeklerine fazla yoğunlaşmaları ve tüm hayatlarını bebekleri çevresinde yeniden oluşturmaları, maalesef babaların biraz geri planda kalmasına neden oluyor. Sağlıklı bir aile yaşamı ve bebek gelişimi için hem anne hem de babanın etkin bir rol alması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.