Bebek Yapmak İçin Nasıl İlişkiye Girilmeli

BEBEK YAPMAK İÇİN NASIL İLİŞKİYE GİRİLMELİ?

Bebek sahibi olmak herkesin hayatının bir döneminde istediği şeyler arasında fakat doğru bir şekilde ilişkiye girmeyen çiftlerin bu isteklerine biraz daha zor eriştiklerini söyleyebiliriz. Zira doğal yollarla gebe kalmak aslında çok zor olmasa da, uygun olmayan şekilde bunu gerçekleştirmek isteğinizin gerçekleşme süresini uzatacaktır. Bunun yanında fizyolojik olarak anne veya baba adayında varolan sıkıntıların da uygun olmayan cinsel ilişkilerde kendilerini daha fazla açığa çıkardıklarını unutmamak gerekiyor.

Öncelikle cinsel ilişki sıklığının bebek sahibi olmaya etkisinin olmadığı söylense de, aslında bu tam olarak doğru değil. Haftada iki veya üç defa cinsel ilişkiye girenler, çok daha hızlı bir şekilde gebe kalma şansı yakalayacaklardır. Aradaki süreyi çok fazla uzatmak maalesef gebelik için uygun olduğunuz günlerin kaçmasına sebep olacaktır.

Bebek için cinsel ilişkiye girilecek en önemli tarih ise beklenen adet gününüzden tam 14 gün öncesi. Çünkü bu günde yeni bir yumurta rahme düşüyor ve gebe kalma ihtimaliniz ciddi anlamda artıyor. Bu yüzden beklenen adet gününüzden 16 gün önce ilişkiye girmeye başlayabilir, 10 gün öncesine kadar iki günde bir denemeler gerçekleştirebilirsiniz. Bu dönemde bebek sahibi olma şansınız diğer günlere oranla bir hayli yüksek olacaktır.

Bunun yanında anne ve baba adaylarının gebelik olmasa bile sigara, alkol gibi ürünlerden uzak durmaları, üreme sistemlerinin dolaylı yoldan daha iyi çalışmasını sağlayacaktır ve dolayısıyla gebe kalma şansı artacaktır. Yapılan araştırmalar hem yumurta hem de sperm kalitesinin sigara ve alkolden uzak duranlarda daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Cinsel bakımdan zevk alınan ilişkilerin bebek ile sonuçlanma ihtimali de daha yüksek. Bu nedenle sadece çocuk yapmak için boşalmaya çalışmayın ve normal bir cinsel ilişki gibi davranın. Kadınlarda orgazm sonrasında vajinada gerçekleşen asit-baz dengesi değişikliği, spermlerin daha hızlı bir şekilde yumurtaya doğru ilerlemesini mümkün kılıyor. Yani keyif alınan ilişkide gebelik ihtimalinin arttığı bir şehir efsanesi değil, gerçek.

Elbette piyasada gebelik şansını arttırdığı söylenen kocakarı ilaçları ve ne olduğu belirsiz destek ürünlerinden de uzak durun. Doktorunuz önermedikçe özel bir ürün kullanımı size sadece zarar verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.