Bebek Evliliği Nasıl Etkiler

BEBEK EVLİLİĞİ NASIL ETKİLER?

Evli olan çiftlerin çok büyük bir oranı, hayatlarının bir döneminde illa ki bebek sahibi olmak ister ancak bebek doğduktan sonra bunların bir kısmını belli belirsiz bir pişmanlık sarar. Elbette herkes kendi kanından olan bu bebeğe büyük bir hayranlık besler ancak evliliğin eski gidişatından farklı bir yöne gitmesi sebebiyle çiftleri bir korku da sarar. Hatta bazen çiftlerin aralarının bebek yüzünden açıldığı bile görülebilmektedir. Dolayısıyla bebek evliliği nasıl etkiler sorusunun cevabını vermek gerekiyor.

Öncelikle, bebek öncesi ve sonrası şeklinde bir ayrımın gerçek olduğunu sizlere belirtelim. Zira bebek geldikten sonra artık zaman ayırmanız gereken bir evladınız olacak ve zaten çalışan çiftlerin kendilerine zaman ayırmakta bile zorlanmaları sebebiyle zaman yönetimi çok daha zor bir hale gelecek. Bu yüzden bebek geldiğinde her zamankinden daha az zamanınız olacağını dikkate almalısınız. Bu durum birbirinize ilgi göstermenize biraz engel olacaktır ve cinsel hayatınız da bundan etkilenecektir. Herkesin yorgun olduğu bir dönemde cinsel ilişkinin çok sık olmaması garip kaçmasa gerek.

Fakat bazen çiftlerden bir tanesi bebek konusunu biraz fazla abartabiliyor ve bebeğin tüm sorumluluğunu üzerine alıyor. Diğer taraf da bebeğin bakımı hususunda pek hassas olmazsa, iş iyice tek bir kişiye biniyor. Bu durum uzun vadede bir tarafın kendini tüketmesine sebep oluyor ve bir de çiftler birbirlerini suçlamaya başlarlarsa maalesef sonuç pek de iyi olmuyor. Bebeğiniz olduktan sonra o hayatınızın merkezi olacaktır ancak eşinizi de kesinlikle hayatınızın dışına atmamalısınız.

Çiftlerin bebekten sonra yaptıkları bir diğer hata ise devamlı olarak evde takılmaktır ve dışarı hayatını unutmaktır. Fakat bebeğiniz olması dışarı çıkmamanızı gerektirmiyor çünkü bebeğin de buna ihtiyacı var. Bebeği her zaman steril olan ev ortamında tutmak, ileride ciddi alerjiler ve hastalıklar karşısında zayıf düşmesine neden olacaktır. Bu yüzden onun dışarıda vakit geçirmesine izin vermelisiniz. Dilerseniz küçük kaçamaklar için bebeği kısa sürelerle ailenize bırakabilir, böylece kendinize de vakit ayırabilirsiniz.

Bebek hayatınıza girdikten sonra evliliğinizi sağlam tutabilmek için aslında tek yapmanız gereken her şeyin dengesini kurabilmek ve sadece bebek odaklı bir hayata sahip olmamak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.