Bebeğinizi Hastaneden Çıkartırken Size Yardımcı Olacak 8 Şey

BEBEĞİNİZİ HASTANEDEN ÇIKARTIRKEN SİZE YARDIMCI OLACAK 8 ŞEY

Yayın Tarihi21 Şubat 2017 | EĞİTİM

Doğum herkes için çok zor olabilir; ve bunu kontrol etmenizin ne yazık ki bir yolu yok. Zaten doğumla cebelleşirken aceleyle hastaneyi terk etmeyi ve arkanızda bir şeyler unutmayı istemezsiniz.

İşte burada size yardımcı olacak 8 öneri:

1- Hastaneden çıkmadan önce mutlaka eve gönderebildiğiniz kadar eşya gönderin. Büyük ihtimalle odanız balonlar, çiçekler ve kartlarla dolup taşacaktır.

2- Doğum yaptığınız anda bol hamile kıyafetlerinden kurtulmayı sakın düşünmeyin. Özellikle hastaneden çıkarken üzerinizde bir tane olması size çok yardımcı olacaktır.

3- Eşimize ya da taksiciye hastaneye yakınlaşabildiği kadar yakınlaşmasını isteyin. Tabiki de uzun uzun yürümek istemezsiniz.

4- Acele etmeyin! Yeni doğum yapmış anneler yavaş yürürler. Acınız veya dikişiniz olabileceğinden çok dikkatli yürümelisiniz. Ayrıca bebeğinizi her zaman eve ilk defa getirmiyorsunuz. Anın tadını çıkartmayı unutmayın.

5- Bebek koltuklarının ne kadar karmaşık olduğunu tahmin bile edemezsiniz. Doğum öncesinde bebek koltuğunu kurup ayarlamayı unutmayın, yoksa son dakikada eliniz ayağınıza dolaşabilir. Unutmadan söyleyelim, bebek koltuğunu kesinlikle ön koltuğa koymayın.

6- Aslında bu bebeğinizi doğurmadan yapmanız gereken bir şey ama yine de bahsedelim, bebeğinizin hangi boyda olacağını bilmediğinizden dolayı hastane çantanızda mutlaka 0-3 ay için  ve yeni doğan bebekler için body bulundurun. Örneğin bu Bonprix bebek bodylerinden satın alabilirsiniz.

7-Hastane çantanızda ve evinizde bol bol ped bulundurun, doğum sonrasında 4-6 hafta arası kanamanız olacağını unutmayın, aksi halde eşiniz birçok kere markete gitmek zorunda kalabilir.

8- Hastaneden ayrılmadan önce ulaşabileceğiniz bir hemşirenin numarasını aklınıza kazıyın. Herhangi bir durumda anında iletişime geçebileceğiniz bilgili birinin olması çok önemli.

9- Hastaneden çıkmak için acele etmeyin. Ayrılmadan önce aklınızdaki tüm soruları sorduğunuza emin olun. Bebeğinizin ilk doktor ziyareti ne zaman olacak? Nasıl emzirilir? Nasıl bez değiştirilir? gibi sorulara cevap bulun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.