Bebeğim Bebek Arabasında Durmuyor

BEBEĞİM BEBEK ARABASINDA DURMUYOR

Bebeğim bebek arabasında durmuyor şikayeti herkesin yakından bildiği bir şikayet çünkü çocuk sahibi olanlar geçmişte illa ki bu şikayeti etmişlerdir. Bebekler genellikle anne baba kucağından pek inmek istemezler ve bu nedenle bebek arabalarını bu fırsatı onlardan alan bir rakip gibi görürler. Anne babalar ise biraz daha rahat bir şekilde gezinebilmek ve bebeklerini taşıyabilmek için bu cihazları kullanmayı tercih ediyorlar. Dolayısıyla bebeğiniz arabaya bindiğinde ağlıyor, inmek istiyor veya çok kıpırdanıyorsa, bu duruma karşı neler yapabileceğinize bir göz atalım.

Bebek arabasına bebekleri başlarda alıştırmak için ilk olarak onu evin içerisinde arabaya oturtabilir, arabada dururken onunla konuşabilir ya da oyunlar oynayabilirsiniz. Buna ek olarak evde arabayla ufak bir gezinti yaparken mızmızlandığı zaman onu arabadan alabilir, sonra tekrar yerleştirebilirsiniz. Bir süre boyunca arabanın eğlenceli bir şey olduğu algısını kazanması, daha sonra dışarıda mızmızlık yapmasına engel olacaktır.

Bazen bebeklerimizin arabadan düşmemesi veya bir şekilde kaymaması için onları çok sıkı bağlarız ve bu durum onları sürekli rahatsız eder. Fazla gevşek kemer de kaymalarına neden olarak onları rahatsız eder. Dolayısıyla bebeğinizin rahat olmadığı bir pozisyonda keyifle oturacağını düşünmeniz yanlış olacaktır. Onun en rahat edeceği güvenli pozisyonu bulmaya çalışın.

Bazı bebekler anne babalarına dönük durmayı severler ancak bazıları da manzara seyretmeyi sever. Bu nedenle hangi durumda nasıl tepkiler verdiğine göz atmalı, o tepkilere göre yönünü belirlemelisiniz. Ancak karşıdan toz dolu bir rüzgar eserken ne yaparsa yapsın onu rüzgara doğru çevirmeyin. Dış koşullara göre ideal durumu belirlemeniz gerekli.

Bebekler arabalarında bulunurken bazen manzarayı veya sizi seyretmekten sıkılabilirler. Onlara oyalanmaları için bebek arabalarında kullanıma uygun oyuncaklar alabilir, böylece gezintiniz sırasında sıkılmasına engel olabilirsiniz. Bu oyuncaklar arabanın ön tarafına takıldıkları için düşme ihtimalleri de bir hayli düşük. Fakat tabii ki yaşına göre oyuncakları değiştirmeniz gerektiğini de unutmayın.

Bebeğin yaşı da arabadaki şikayetlerin değişmesine neden olacaktır. Bazıları daha küçükken, bazıları da daha büyükken araca binmek istemeyebiliyorlar. Hangi durumda araçtan hoşlanabileceğini gözden geçirin ve yaşı uygunken ve yürüyebiliyorsa onu artık arabaya bindirip durmaktan vazgeçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.