BBL Işık Tedavisi ile 10 Yıl Gençleşme Mümkün

BBL IŞIK TEDAVİSİ İLE 10 YIL GENÇLEŞME

Yayın Tarihi14 Aralık 2016 | ESTETİK CERRAHİ

BBL ışık tedavisi olarak adlandırılan tedavi yöntemi, son senelerde yurtdışında bir hayli popüler hale geldi ve ülkemizdeki güzellik merkezlerinde de bu tedavinin başarıyla uygulanmaya başlandığını belirtmek gerekiyor. Zira 10 yıl gençleşme imkanı sunan bu tedavi, herhangi bir şekilde cerrahi müdahale gerektirmediği için uygulanma aşamasında hiç bir rahatsızlık da vermiyor. BBL ışık tedavisi ve 10 yıl gençleşme hakkında bilmeniz gereken herşeyi bir araya getirdik.

Bu tedavi yönteminin en güzel yanlarından bir tanesi, tedavide kullanılan ışığın bir filtreden geçirilmesi ve bu filtre sayesinde zararlı kısımların elenmesi ancak faydalı ışık tayflarının cilde geçişine izin verilmesi. Bu faydalı ışınlar ise cilt hücrelerimizin kendilerini yenilemelerine izin veren bir mekanizmayı devreye sokuyorlar ve dolayısıyla sorunsuzca ve şikayetler olmadan cildimizin daha genç bir hale geldiğine şahit olabiliyoruz.

Tedavi genellikle yılda iki defa uygulanıyor ve uzun yıllar boyunca yapılan araştırmalar, 10 yıllık sürenin ardından ciltte yaşlanma belirtilerinin neredeyse bulunmadığını gösteriyor. Yani düzenli olarak BBL ışık tedavisine katılarak 10 yıllık bir süreyi estetik anlamda yaşlanmadan geçirme imkanınız mevcut.

Tedavinin en temel öğesi ise hücrelerdeki genetik materyali gençleştirmesi. Zira bedenimizdeki hücrelerin içerisindeki DNA, yıllar içerisinde bozulmaya başlar ve bu bozulma nedeniyle olması gerektiği gibi işlev göstermez. Işık tedavisi sayesinde bu genetik materyalin tekrar sağlıklı haline döndüğü görülebiliyor ve bu sayede cildiniz olması gereken şekilde davranmaya devam ediyor. Bilhassa güneş, rüzgar, sıcak, soğuk gibi dış koşullara çok fazla maruz kalanların DNA’larında daha fazla tahrip meydana geliyor ve bu durum yaşlanmanın etkilerini hızlandırıyor.

BBL ışık tedavisi yaklaşık olarak 30 ila 60 dakika arasında sürüyor ve bu süre uygulamanın yapılacağı bölgeye göre değişiklik gösterebiliyor. Cildin sıkılaşmasını ve gençleşmesini sağlamanın yanında cilt üzerinde bulunan kılcal damar sorunları, cilt tonu sıkıntıları, sarkmalar, akne ve sivilceler gibi sorunların da üstesinden gelinmesini sağlıyor. Özellikle hamilelik sonrası sarkmalardan şikayet edenlerin bu uygulama sayesinde karın ve boyun bölgesindeki sarkmalardan kurtulabileceklerini belirtmek gerekiyor.

Botoks tedavisine de pek gerek bırakmayan uygulama, botoksun aksine cildinize herhangi bir şeyin enjekte edilmesini gerektirmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.