Baldır Büyütme Ameliyatı

BALDIR BÜYÜTME AMELİYATI

Yayın Tarihi03 Şubat 2016 | ESTETİK CERRAHİ

Her ne kadar pek çok kadın baldırlarının kalın olmasından şikayet etse de, bazen birazcık büyük baldırların daha güzel bir görünüm sağlayabildiğini itiraf etmek gerekiyor. Fakat bazı kadınlarda ise bu bölgenin çok fazla ince olması, istenmeyen görünümlere neden olabiliyor ve bu konuda bir şeyler yapmak isteyen kadınların imdadına baldır büyütme ameliyatı yetişiyor. 70’li yıllarda başlayan baldır büyütme ameliyatı operasyonları, günümüzün estetik teknolojisiyle birlikte artık neredeyse mükemmel sonuçların alınmasını sağlıyor.

Baldır büyütme operasyonu, temel olarak doğuştan yahut kazalar neticesinde ortaya çıkan şekil bozukluklarını düzeltme amaçlı olarak gerçekleştiriliyor. Bunlar arasında yetersiz gelişim, çocuk felci, trafik ve iş kazaları, yağ dokusunun kaybolması gibi pek çok sebep yer alabiliyor. Fakat varolan baldır protezleri sayesinde göğüslerde olduğu gibi baldırlarda da silikon uygulamaları mümkün hale geliyor.

Hem genel hem de yerel anestezi altında gerçekleştirilebilen operasyon, çok uzun sürmüyor ve bir kaç santimetreyi geçmeyecek bir kesik, protezin yerleştirilmesi için yeterli oluyor. Elbette estetik dikişle birlikte bir kaç sene içerisinde bu izden de herhangi bir eser kalmıyor. Ancak operasyonun ardından hastanın en az on iki saat boyunca istirahat etmesi gerekiyor. Bu süreçte kesinlikle ayağa kalkmamak ve kaslara yük bindirmemek çok önemli.

Bazı hastaların implantlara karşı hassas olmaları nedeniyle ağrılar yaşadıkları da görülmekte. Bu vakalarda ağrı kesicilerden faydalanılarak şikayetler ortadan kaldırılmaktadır. Fakat operasyonu takip eden haftalarda varis çoraplarının giyilmesi gerekli olmaktadır ve ayakta çalışanların bir ay kadar işten uzak durmaları bacak sağlıkları için gereklidir. Spor ise üçüncü aya kadar doktorlar tarafından pek önerilmiyor.

Eğer işini bilen bir estetik cerrah tarafından operasyonu geçirirseniz, işlemler sonrasında pek bir yan etki görmeyeceksinizdir. Lakin hastanın fizyolojisine göre zaman zaman sıvı toplanmaları, enfeksiyon gibi problemler ortaya çıkabilmektedir ve böyle durumlarda hemen doktorunuz ile iletişime geçmelisiniz.

Tabii ki baldır büyütme ameliyatı öncesinde doktorunuzun görüşlerinizi almanız da çok önemli. Pek çok hasta kendine aslında pek de uymayacak operasyonları doktordan talep edebiliyor ve operasyonun ardından hayal kırıklığı yaşayabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.