Bacakta Batık Nasıl Geçer

BACAKTA BATIK NASIL GEÇER?

Yayın Tarihi06 Ocak 2018 | ESTETİK CERRAHİ

Bacaklarımızın tüylerinden arınmış ve temiz bir şekilde görünmeleri hepimizin istediği en büyük şeyler arasında. Ancak onları kılsız bir şekilde gösterebilmek için elbette düzenli olarak epilasyon ya da ağda uygulaması yapmamız gerekiyor. Lakin bu uygulamalar sonrasında kılların batıklar halinde kalmaları, istediğimiz güzel görünümü elde etmemizin önündeki en büyük engeller arasında bulunuyor. Haliyle bacakta batık nasıl geçer sorusunu kendine soran kadınların adedi de bir o kadar fazla.

Bacak batıkları genellikle epilasyon sırasında yapılan hatalar sonucu ortaya çıkıyorlar ve uzun vadede ciltte lekelerin kalmasına, yaraların oluşmasına da neden olabiliyorlar. Bilhassa elektrikli epilasyon aletlerinin kılları çekiş yönlerinden dolayı batıklara sebep oldukları biliniyor ve bunun yanında jiletle tüylerini alanlar da cildin gördüğü hasardan dolayı bir süre sonra batıklarla baş etmek zorunda kalabilirler. Ağda yapanlarda ise genellikle cildin kendi yapısından dolayı batıklar ile karşılaşmak mümkün. Bu yüzden bacaklarda oluşan batıkların kimde olup kimde olmayacağı kullanılan tekniğin yanında cildin kendi yapısıyla da yakından alakalıdır.

Pek çok kadın batıklarını sivri şeyler kullanarak çıkartmak için mücadele gösteriyor ancak bu oldukça yanlış bir tavır. Zira her batığı bu şekilde çıkartmaya çalışmak, maalesef batık bölgedeki cildin zarar görmesi ve lekelenmesi, hatta bazen enfeksiyon kapması sonucunu doğuracaktır. Dolayısıyla bu yöntemi bir an önce terk ediyoruz.

Kuru kese batıklarla mücadelede en etkili çözümlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor ancak onu çok sık bir şekilde uygulamak cilde zarar veren bir uygulama. Cildi çok hassas olanlar ise kuru kese yerine duş sırasında ıslak kese yaparak bu sorundan bir nebze kurtulabilirler ancak alınan sonuçlar kuru kese kadar da etkili olmayacaktır.

Bir diğer çözüm ise ponza taşını batık olan bölgelere çok hafif bir şekilde sürterek kese gibi uygulama yapmak. Ancak bu taşın oldukça sert olması nedeniyle cildinizi rahatsız etmeden ve fazla bastırmadan batıkları temizlemeniz gerekiyor. Eğer belli bir süreliğine bu kese ve ponza işlemlerini yapacak olursanız batıkların adedinin oldukça azalacağını siz de fark edeceksiniz. Bunlar haricindeki krem gibi çözümler ise maalesef pek kalıcı sonuçlar yaratmıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.